25 Mart 2013 #1703662

Vatan Bilgisayar Televizyon Arızası Kullanıcı Hatasıymış!

3 Mart 2013 tarihinde Konya Vatan bilgisayar'dan ''Sunny 56 Ekran LCD Led Tv'' satın aldım. Mağazadan televizyonu ister servis isterse kendimiz tarafından monte edileceği tarafıma bildirilmiştir. Bunun üzerine televizyonu uydu anteni takan bir elektronikçiye taktırdım, görüntü geldiğinde televizyonun ortasında bir çizgi olduğunu gördüm.


Bunun üzerine televizyonu satın aldığım mağazaya gittim, televizyonun arızalı olduğunu ve değiştirilmesini talep ettim. Televizyonu aldılar ve 2 hafta sonra televizyon arızasının kullanıcı hatası olduğunu söyleyerek eski televizyonu iade ettiler. Sıfır bir televizyonun içindeki arızayı kullanıcı olarak ben nasıl oluşturdum? Tüm yasal haklarımı kullanacağım.

Mustafa 83 Okunma

Cevaplar

  • Mustafa29 Mart 2013

    neden olumlu veya olumsuz cevap vermiyorsunuz. şunu unutmayın : şu sizi bu seviyeye getiren tüketici böyle giderse aşağıda indirebilir.

  • Mustafa28 Mart 2013

    Konya vatan bilgisayardan almış olduğum yeni televizyonun arızalı çıkması sonucunda değiştirilmesi için yaptığım tüm çabalardan sonuç alamadığım gibi şikayetlerime de tenezür edilip cevap verilmemiştir. Tüketici hakları kapsamında haklarımı aramaya başladım. Ürün satarken müşteriye yağ yakan çalışan ve firma yetkilileri arızalı ürün sorununda tüketiciyle dalga geçer gibi hareket etmektedir. SUNNY Firmasıyla irtibata geçerek mağduriyetimin giderilmesini talep ediyor ve bir zahmet cevap bekliyorum.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön