1 g
Yorum Yap
#11855429

Vatan Bilgisayar Sorumsuzluğu...

Vatan Bilgisayar internet sitesi üzerinden Nisan 10 tarihli gece indiriminden iPhone 7 Plus cep telefonu aldım. Cihaz elime 15 Nisan pazartesi ulaştı. Bulunduğum ilde şube olmadığından kurulumu kendim yapmak istediğimde (müşteri hizmetleri bir sakınca olmayacağını zaten şubelerde de kurulum yapılmadığını söyledi) kutudan yeni çıkmış cihazın ekran ve kasa aşınması ve aşırı ısınma sonucu kapandığını gördüm. Daha sonrasında müşteri hizmetlerinin ilk ve tek dediği şey kurulumu siz yaptığınız için iade alınması imkansız deyip en yakın şubemize gidin oldu. Başka bir ildeki şubeye gittiğim de ise her cihaz ısınır ve ekran tam yapışmamış cümlelerini duydum mağazadaki temsilci konuşurken suratıma dahi bakmayıp iade veya değişim için şubedeki kimsenin yetkisinin olmadığını sadece garantiye yollayabileceklerini başka bir seçenek olmadığını kutusu açılmış cihazı iade almadıklarını söyledi.


Ben de cihazın kutusunu açmadan bu sorunlarını nasıl görebileceğimi bunun saçmalık olduğunu ve kurulumunu bile yapamadığım cihazı garantiye yollamak istemediğimi belirttim ve yapacak bir şey yok tek seçenek bu zaten %99 değişim oluyor ya lafını duydum. Anayasa da tüketicinin korunması hakkında kanun madde 48 mesafeli sözleşmeler başlıklı maddede ise ''tüketici, 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. '' diyor.


4000 lira verdiğim cihaza ne değişim ne iade kabul etmeyen Vatan Bilgisayar ne müşteri hizmetleriniz ne de şube sorumlularınız ne adam akıllı bir cevap ne de sorun giderici bir yol gösterdiler. Topu ithalatçı firma veya Apple'a atarak bir şey elde edemezsiniz... Cihaz şu an elimde öylece bekliyor elime almaya bile hevesimi bırakmadınız. 10 yılı aşkın süredir güvendiğim ve defalarca alışveriş yaptığım firmanın bu hale gelmesi bu kadar sorumsuz davranması utandırıcı...

Ümit Ümit 326 Okunma Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları