22 Kasım 2013

Vatan Bilgisayar Servisi Ürünü Aynı Durumda İade Etti!

Antalya Fener'deki Vatan Bilgisayar mağazasına gezmek amacıyla girmiştim. Oradaki satıcının ısrarı ve tavsiyesiyle exper marka i7 işlemcili notebook aldım. Her türlü garanti sözde var ama iş gerçeğe geldiğinde gidiyorum arkadaşlar bakın bilgisayarın kapanmasında sorun var dediysemde kendi gayretlerimle üç defa servise götürdüm.


Servis her seferinde aldı günlerce bekletip aynı durumda iade etti. Dördüncüsünde ise malın kusurlu olduğu kendi yapacakları bir şey olmadığını söylediler. Peki soruyorum bana bu bilgisayarı satarken neden her türlü garantiden söz ediyorsunuz da sözünüzün ardında durmuyorsunuz. Ben bu kusurlu bilgisayarınızı istemiyorum. Bana aynı yada muadilini vermenizi talep ediyorum.

Aydın 94 Okunma

Cevaplar

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi17 Aralık 2013

    Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla

  • Aydın17 Aralık 2013

    kesinlikle tekrar vatan bilgisayarı tercih etmem.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön