09 Ekim 2014

Vatan Bilgisayar Para İadesi Yapılmıyor!

Vatan Bilgisayar online alışveriş sistemi üzerinden aldığım ürünü beğenmedim ve iade ettim. Ürün kendilerine 15-09-2014 tarihinde ulaştı ve 17-09-2014 tarihinde ödediğim ücretin geri iade edilmesi üzerine talimat verildi. Anlayamadığım bir şekilde bunun üzerinden 3 haftayı aşkın bir süre geçmesine rağmen para iadesi yapılmadı.

Telefonla müşteri hizmetlerini aradığımda 10 dakika bekletiliyorum, işleyişi soruyorum ancak müşteri hizmetlerindeki arkadaşların kabalığıyla karşılaşıyorum. Sözleşmede 10 gün içerisinde paranın geri iade edilmesi yazıyor ve bu süre çoktan geçti. Hukuki işlem sürecine gireceğim bu hafta para yatırılmazsa. Bir daha Vatan'dan alışveriş yapmayı asla düşünmüyorum.

Gökhan 1.549 Okunma

Cevaplar

  • Gökhan27 Ekim 2014

    30-09-2014 Tarihinde verilmiş olan ödeme talimatı , 27-10-2014 tarihi itibariyle hala hesabıma geçmemiş durumda. Verilen talimattan sonra 28 gün geçmiş. Daha fazla ne kadar beklemem gerekiyor bilmiyorum ancak Vatan Bilgisayar AŞ alışveriş sözleşmesine göre, iade edilen ürün ücretinin 10 gün içinde ödeme şeklime geri edilmesi gerekiyor. Ben bir ürün alıp ödemesini değil 28 gün, 10 gün geçirsem acaba nasıl bir muamele ile karşılaşırdım tahmin edemiyorum. Lütfen artık gereken neyse yapılsın. Kullandığım bankaya ödeme yapılması için ihtar mı çekeceksiniz artık bilmiyorum. Hukuki kanallardan işlemlerimi başlatma hakkım haftalar öncesinden doğdu çünkü.

  • Gökhan10 Ekim 2014

    Vatan Bilgisayar, para iadesinin 30-09-2014 tarihinde yapıldığını belirtti. Benim parayı hesabımda göremeyişimin nedeni ise banka kartını kullandığımdan dolayı olarak belirtildi. Banka kartına yapılan ödemeler gecikme yaşayabiliyormuş. Bu yüzden bekleme aşamasına geçtik.

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi10 Ekim 2014

    Müşterimize iletişim kanalı ile bilgi verilmiştir. Saygılarımızla. Vatan Bilgisayar San. Tic. A.Ş www.vatanbilgisayar.com

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön