19 Şubat 2013

Vatan Bilgisayar Onarım Ücreti İsteniyor!

Eskişehir vatan bilgisayardan aldığım Samsung Ultrabook'ta ürünü aldıktan 1 hafta sonra bilgisayar kasasının klavye hizasında açılmış olduğunu farkettim. Bunun akabinde bilgisayarı geri götürdüm. Ürünlerini kontrol etmeden satmadıklarını, çarpma sonucu bu hale geldiğini söylediler ve ürünü Samsung yetkili servisine gönderdiler.


Servisle iletişime geçtiğimde garanti kapsamına girmediğini, 150 TL olan onarım ücretini benim ödemem gerektiğini ve aynı arızanın tekrarlayabileceğini söylediler. Ürün platin kasa yapısına sahip ve bu özelliğinin onu sağlam yapması gerekiyor. Bilgisayarın hassaslığı konusunda da bana bir bilgi verilmedi. Bilgisayar o çapta hasar verecek bir darbe almadı.

Meltem 59 Okunma

Cevaplar

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi13 Mart 2013

    Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön