15 Şubat 2013

Vatan Bilgisayar Ölü Piksel Çıktı!

Vatan bilgisayardan 12/02/2013 tarihinde C-130717 nolu fatura ile konya mağazasından aldığım ipad mini cihazımda ölü piksel çıktı. Müşteri hizmetleri yetkili servis raporu olmadan hiçbir şekilde ayıplı ürün değişimi yapmayacağını söyledi bu uzlaşmaz tutum üzerine ürünü iade etmek istediğimi belirttim.

Oysaki 4077 sayılı kanun 4.maddesi ayıplı mal değişimi konusunda net bir maddedir. Bu Maddeye muhalefet eden vatan bilgisayar ürünümü mağazada değiştirmek yerine yetkili servise yollamıştır.
Umarım bilkom servisleri iade talebini yerine getirirler. Müşteri memnuniyeti hiçe sayan vatan bilgisayar firmasından bu sebeple şikayetçiyim. En kısa zamanda çözüme kavuşturulmasını rica ederim.

Emrah 594 Okunma

Cevaplar

  • Emrah19 Şubat 2013

    bu işte asıl mesele müşteri memnuniyetidir vatan bilgisayar yetkilisi beyefendi. vatan bilgisayar firmasında zerre kadar müşteri memnuniyeti olsa idi 2 günlük yeni alınmış cihazı müşteriyi mağdur edip servisde günlerce bekletmez anında ürün değişimi yapardınız. ölü piksel ekranda fiziksel olarak görünen bir hata olduğu halde işi yokuşa sürmek için servis raporu ile tescillenmesini istiyorsunuz.

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi18 Şubat 2013

    Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön