Vatan Bilgisayar Kusurlu Mal Değişimi

Özlem Özlem16 Mayıs 12:05

Online Sunny Axen 32"inç 82 ekran Beyaz TV aldım. 13.5.2020 çarşamba günü ürünü teslim aldım. Servisi aradım kurulum için 60 TL istediler ve çok kabalardı, param yok ki 60 lira kurulum parası vereyim bir de bana kurulum ücretli diye Vatan Bilgisayar'dan herhangi bir bilgilendirme de yapılmadı ki. Neyse bari ürünü bir kontrol edeyim dedim. Alt kasa ile alt ekran arasında ortalama 6 cm eninde ortalama 2 mm kalınlığında sert bir cisim mevcut. TV kurulumu falan yapılmamıştı zaten poşetleri bile açılmadı. 4 kere Vatan Bilgisayar müşteri hizmetlerini aradım. Her bir aramamda 20 dakika bekledim bağlanmayı ilkinde telefon bağlanmadan bekle bekle kendiliğinden kapandı 2. Kez aradım müşteri temsilcisine bağlandı tak telefon kapandı 3. Kez aradım ben sizi aktarayım dedi yine kapandı bir daha aradım en sonunda müşteri temsilcisi iade değişim talebi oluşturduğunu söyledi ancak tarafıma yine geri dönüş sağlanmamıştır. Yazık biz tüketiciye yazık paramızla rezil olmak mı, telefon trafiğinden harcadığımız vakit, bozulan sınır, giden telefon dakikaları, artı TV'nin ödenen parası vah halimize.

Cevaplar

profile-icon Özlem 02 Haziran 21:59

2 Haziran da para iadem yapılmıştır.

profile-icon Özlem 01 Haziran 22:14

Bugünkü görüşmem de ürünün 29 Mayıs 2020 de iadesi alınmış. Bakalım kaç tl sini odeyecekler. Beklemedeyim.

profile-icon Özlem 31 Mayıs 23:27

Hâlâ bir haber yok ve 2. Taksiti de çekmişler.

profile-icon Özlem 28 Mayıs 21:40

Sipariş NUMARAM:SPR8058093

profile-icon Özlem 28 Mayıs 21:10

Hala bir umut sosyal yardımla geçinen tedavisi olmayan hastalıklarımla babasız çocuklarımı sevindireyim dedim. 6 yildir televizyonu olmayan Vatan bilgidayardan en ucuz televizyonu seçen babasız çocuklarını sevindirmek isteyen bir anne yazıyor bunu, o çocukların gülen yuzu, heyecandan parlayan gözlerinin ışığını söndüren Vatan Bilgisayar'ın bir umut internet sitesinden sipariş takibini bir yapayım dedim. Orada durum daha vahim, bana teslim edilen benim de 2 gün sonra ayıplı kusurlu ürün gerekçesi ile iade ettiğim ürün sitelerinde ise hala paket hazırlanıyor diyor. Ürün ortada yok 10 mayıstan beri paket hazırlanıyor gösteriyorlar siteden, parayı çektiler yiyorlar. İçim yanıyor ya biz 6 yildir bu ani bekledik cocuklarimla. Bizim garibanın parası size ekmek olmaz Vatan Bilgisayar.

profile-icon Özlem 28 Mayıs 13:33

15.05.2020 tarihinde iadesini yaptığım ürün 28.05.2020 de hala kargo aracında gorunuyormus. Vatan bilgidayar müşteri hizmetlerini bugün aradığımda verilen bilgi. Müşteri temsilcisi K** isimli bayan bununla ilgili kargo firmasına "mail atacağım"dedi bende "daha gecen hafta" der demez lafımı şak diye kesip "başka bir konu varmiydi"deyip lafımı kesip dinlemedi bile beni. "geçen hafta da mail attı diğer müşteri temsilcisi" diyecektim. Evet ilk taksiti alınmış 11.05.2020 de sipariş ettiğim ürün 15.05.2020 de iade ettiğim ürün de hizmette hala ortada yok. Ama para tik diye hesabımdan kesildi ve Vatan Bilgisayar bu parayı haksiz elde etmiştir. Diğer taksit 10 Haziran da düşünün neredeyse 2. Taksitini çekecekler kredi kartımdan ama hizmet ve ürün vermeden.

profile-icon Özlem 28 Mayıs 13:30

15.05.2020 tarihinde iadesini yaptığım ürün 28.05.2020 de hala kargo aracında gorunuyormus. Vatan bilgidayar müşteri hizmetlerini bugün aradığımda verilen bilgi. Müşteri temsilcisi K** isimli bayan bununla ilgili kargo firmasına "mail atacağım"dedi bende "daha gecen hafta" der demez lafımı şak diye kesip "başka bir konu varmiydi"deyip lafımı kesip dinlemedi bile beni. "geçen hafta da mail attı diğer müşteri temsilcisi" diyecektim. Evet ilk taksiti alınmış 11.05.2020 de sipariş ettiğim ürün 15.05.2020 de iade ettiğim ürün de hizmette hala ortada yok. Ama para tik diye hesabımdan kesildi ve Vatan Bilgisayar bu parayı haksiz elde etmiştir. Diğer taksit 10 Haziran da düşünün neredeyse 2. Taksitini çekecekler kredi kartımdan ama hizmet ve ürün vermeden.

profile-icon Özlem 23 Mayıs 16:18

Konuyla ilgili hem Tüketici Hakem Heyeti'ne hem de CİMER aracılığıyla ticaret Bakanlığına gerekli başvuruları yaptım. Söz konusu firmayla ilgili şikayetler artarsa Ticaret Bakanlığı da devreye girerek yaptırım uyguluyor. Bizzat önceki mağduriyetlerim de ticaret Bakanlığına yaptığım başvurularımın ticaret bakanlığınca isleme alındığı cevabini ilgili bakanlık tarafıma bu şekilde iletmistir.

profile-icon Özlem 23 Mayıs 12:13

Şimdi bir tanıdığım kızının çeyiz alışverişi için en az 20 bin tl lik alışveriş yapacak benden firma ismi istedi, başıma gelenleri anlatıp kesinlikle Vatan Bilgisayar'dan almayın diyerek uyardım. Benim için Vatan Bilgisayar'ın kesinlikle olumsuz referansı vardır.

profile-icon Özlem 23 Mayıs 10:48

Bugün tekrar aradım ürün hala ellerine ulaşmamış, BANA 4 günde ulaştırılan ürün onlara 9 günde ulaşmamış ve araçta göründüğünü söylediler. Zaman kaznmaya mi çalışıyorlar anlamadım?

profile-icon Özlem 21 Mayıs 13:47

Bugün yine aradım müşteri hizmetlerini beklerken soframı topladim, marketten aldıklarımı yıkayıp dolaba yerleştirdim o kadar uzun bir bekleyiş suresinden sonra bağlandım ve verdikleri cevapla beni kandirmislar. 2 gün önce kontrol biriminde dedikleri ürün iki 2 gün sonra yani bugün ürün henüz elimize ulaşmamış dendi. Kesinlikle doğru olmayan beyan verdiklerini ses kayıtlarını dinleyince anlarlar hangisi doğru değil verdikleri bilginin. Hiçbir internet alışverişin de emin olun insanlar bu kadar zarara uğratılıp bu kadar kandirilmiyordur, Tüketici Hakem Heyeti'ne gerekli başvurumu yaptım hem ayıplı, kusurlu mal, hem de aldıkları paranın karşılığında hiçbir hizmet sunmadan haksız kazanç elde ediyorlar hem de tüketici hakkını (online alınan ürünler 14 gün de sebepsiz iade edilir ya da ürün kullanılmış olsa dahi belirli bir zaman içerisin de herhangi bir ayıp, kusur çıkması durumunda da firma gerekli zararı karşılamak zorundadir) maddelerini ihlal ediyor Vatan Bilgisayar, bir de kocaman yazmışlar online sitelerine anasayfa da 14 gün de iade garantisi diye.

profile-icon Özlem 21 Mayıs 13:35

8058093 numaralı online ayıplı/kusurlu ürün olduğu için siparişimin iadesini isteyip 15 mayısta geri gönderdim. 16 Mayıs'ta gelip aldılar. 18 mayısta sonuçla ilgili bilgi almak için müşteri hizmetlerini aradım, ürünün kontrol biriminde olduğunu söylediler,20 mayısta tekrar aradım müşteri hizmetleri ürünün ellerine ulaşmamış olduğunu söylüyor. 1. Si ürün 16 mayıstan beri kargo da mı bekliyor,2. Si 2 gün önce kontrol biriminde 2 gün sonra ürün bize ulaşmamış deniliyor.  Diğer internet alışverişlerimdekinden çok farklı bir güvensizlik, ilgisizlik, yalan beyanları mevcuttur.

profile-icon Özlem 19 Mayıs 15:14

19 Mayıs 2020 de tekrar müşteri hizmetlerini aradım iadem hakkında gelişmeleri sormak için"Hala kontrol biriminde" diyor Urunu Adana mağazası göndermiş ben de Adana da ikamet ediyorum mağaza 10 dakika uzaklıkta bana ve kontrol aşaması ortalama 7 is günü iade sureci de ortalama 10 is günü diyorlar. Online almışım 14 gün de cayma hakkımı kullanıyorum ben size diyor muyum" urunu getir kontrol edeyim parasını öyle odeyim" diye saçma geldi değil mi? İste bu da bana saçma geliyor Vatan Bilgisayar. Ürün eve gelir gelmez ayıplı, kusurlu ve urunu online almışım internet sitenizde kocaman koymuşsunuz 14 günde cayma hakki, kolay iade ya ürünün 2. Taksiti geliyor onu da çekeceksiniz ama ben de ürün ürün var ne hizmet. Görmeden online alınan ürün her ne sebeple olursa olsun ya da sebep göstermeksizin cayabilirim.  

profile-icon Özlem 18 Mayıs 01:33

16 Mayıs itibariyle tekrar müşteri hizmetlerini aradım, "tüketici hakki olarak online alınan ürün 15 gün içinde iade edilebilir"dedim. Müşteri temsilcisi ise "o kanun da öyle ama" deyince ben şok oldum resmen. Kanun başka siz başka misiniz? Ya da kanun tanımazlık mi? Anlamadım ben yorumlayabilen biri varsa bu cevabın mealini yapsın lütfen bana.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Murat 23 Mayıs 09:27  

  Sonuç çıktımı hocam

  • 2Yorum
  Cevapları Gizle (2) arrow
  profile-icon Özlem 23 Mayıs 10:48  

  Bugün tekrar aradım ürün hala ellerine ulaşmamış, BANA 4GUNDE ulastitilan ürün onlara 9 günde ulaşmamış ve araçta göründüğünü söylediler. Zaman kaznmaya mi çalışıyorlar anlamadım.

  profile-icon Özlem 23 Mayıs 10:32  

  Hayır sonuç yok DAHA, ARAYAN bilgilendiren de yok.

 • profile-icon Gökhan 20 Mayıs 11:59  

  Vatanın bu kadar rezil bir firma olacağını bende düşünmüyordum ama tecrübe ettim

 • profile-icon İlhan 20 Mayıs 02:39  

  Aldığım LG TV. 4.592 TL ekran kırık çıktı 14 günlük cayma hakkımı kullanıyorum iade ediyorum dedim kargoyu teslim almadılar. Vatan Bilgisayar tüketiciyi mağdur etmekte sınır tanımıyor. Artık yasal yollardan hakkımı arayacağım.

 • profile-icon Murat 19 Mayıs 18:08  

  Maalesef Vatan Bilgisayar'ın tamamıyla hayal kırıklığı olduğunu öğrendim tekrar alışveriş yapar mıyım bedava verseler yapmam.!

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler