Vatan Bilgisayar İade Etmek İstediğim Ürünü Israrla Geri Gönderiyorlar

Ümit Ümit1 hafta önce

29.05.2020'de  SPR8490456 numaralı sipariş ile Goldmaster GM7160 Carlos şarjlı saç kesme makinesi (kablosuz) sipariş ettim 08.06.2020 'de elime ulaştı. Kargoyu açtığımda kutunun yıpranmış bir kutu olduğunu gördüm ve kutunun güvenlik bandı yoktu. Yani büyük ya teşhir ürünü ya da benden önce başka biri açmıştı. Kutu açık olduğu için ürünü sadece çıkartıp baktım tarağı çıkıyor mu diye sonuçta sakal için kullanabilirim diye almıştım. Tarağın çıkmadığını gördüğümde ime yaramayacağı için iade etmek istediğimi telefonla arayarak beyan ettim.

 UPS Türkiye ile 09.06.2020'de "işime yaramadığı için vazgeçtim" notuyla iade ettim. Aradan bir hafta geçti 16.06.2020'de yine bir mesaj ürününüz Vatan-Malatya şubesinden gönderilmiştir. 18.06.2020 'de UPS Türkiye aradı. Vatan Bilgisayar'dan geliyorsa iade olacak kabul etmiyorum dedim. Geri gönderdim ve müşteri hizmetlerini tekrar aradım. Ürünü iade ettiğim halde neden geri gönderdiklerini sordum. Bana ürünün açıldığı için kullanıldığı için vs. gibi durumlardan dolayı iadesinin kabul edilemeyeceğini söylediler. Ürünü ben açmadım bana açık geldiğini ve sadece bakıp geri koyduğumu beyan ettim. 

Vatan-Malatya şubesini bilgilendireceğini onların beni arayacağını beyan etti ve bitirdik konuşmayı. Aradan yine bir hafta geçti 26.06.2020'de yine Vatan Malatya şubesi adıma kargo gönderdi. 30.06.2020 bugün UPS yine aradı. Niye tekrar tekrar gönderiyorlar diyor. Anlam veremedim zorla satıyorlar sanki. Gönderdikleri ürün jelatin içinde değildi. Kutu yıpranmış bir kutuydu. Güvenlik bandı yoktu. Poşetleri açıktı. 

Bana sen açtıysan kabul edemeyiz diyorlar. Yazıyorum ben açmadım açık geldi ve iade istiyorum. Ürünü tekrar tekrar yollamanın anlamı ne. Bir kişi de arayıp bilgi vermedi müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalışıp ben bilgi aldım. Ara ki ulaşasın. Bu dayatmacı politikanızdan vazgeçin,   ürünü açmadım kullanmadım iade istiyorum.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
  • 1Yorum
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Arda 6 gün önce  

    Vatandan ampul dahi almam artık.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler