31 Ocak 2014 #2267294

Vatan Bilgisayar Hasarlı Ürün Teslim Etti

19 Aralık 2013'te web üzerinden 1681978 referans numaralı LED TV'yi satın aldık. Ürün 2 gün içerisinde teslim edildi ancak teslim edilen ürünün ekranı kırık çıktı. Kargo firması UPS, hasar konusunda tutanak tuttu ve cihazı geri aldı.


Bugün itibariyle konunun üzerinden 1,5 ay geçti.Vatan Bilgisayar'ın Call Center'ı ile sayısız görüşme yapıldı ancak görüşmelerin tamamında ürünün 10MS0005349 ref. numarasıyla teknik serviste incelendiği söylendi. Hasarlı teslim edilen ürünün teknik serviste günlerdir incelenmesi bitmedi. Süreç hakkında kimsenin hiçbir bilgisi yok.

İnanc 208 Okunma

Cevaplar

 • İnanc08 Mart 2014

  24 Şubat'ta konunun çözüldüğü mesajını Vatan Bilgisayarın yazdığını görünce dehşete düştüm. Konuyu nasıl çözümlemiş Vatan Bilgisayar lütfen buraya yazarak anlatsın! Bana haklı olduğumu belirtip.İstendiği takdirde ücret iadesi,istendiği takdirde değişim yapacaklarını belirttiler.Ücret iadesi istedim.Kabul ettiler.Yaklaşık 1 saat sonra tekrar arayıp bunun mümkün olmadığını belirttiler.Bunun üzerine cihaz değişimi istedim.Tamam dediler.Kargoyla gönderiyoruz dediler.O gün bugündür firmadan haber yok.Call Center'larını aradığımda dönüş yapacaklarını belirtip dönüş yapmıyorlar. Bu firma nasıl doğru olmayan birşey buraya yazıyor inanamıyorum.

 • Vatan Bilgisayar Temsilcisi24 Şubat 2014

  Müşterimiz ile iletişime geçildi. Konu çözümlendi. Saygılarımızla.

 • İnanc12 Şubat 2014

  Neredeyse 60 güne yaklaştık ve hala bir çözüme ulaşamadık. Call Center'ı bugün tekrar aradım.Dönüş yapacaklarını belirttiler ancak yine dönüş yapılmadı. Firmanın GMY'si Alpay Özbay'a konu ile ilgili twitter'dan ulaştık.Kendisi ellerindeki sonuçun "cihazı bizim kurarken kırdığımız yönünde" olduğunu belirtti.Cihazı teslim eden UPS firmasının konuyla ilgili tutanağında durumun öyle yazmadığını,ürünün hasarlı teslim edildiğinin tutanakta açıkça yazdığını belirttik. Sonrasında ise cevap alamadık.(Cevap alamama sebebimiz mesai saatinin bitişi olabilir,bununla ilgili kesin yorumu yarın yapıyor olacağım)

 • Vatan Bilgisayar Temsilcisi06 Şubat 2014

  Değerli Müşterimiz, Konu, ilgili birime aktarılmıştır. Saygılarımızla

 • İnanc05 Şubat 2014

  Firma bugün beni arayarak 32" ve üzeri tv alımlarında yetkili servisin kurulumun beklenmesi gerektiğini belirtti ve bunun sözleşmede yazdığını söyledi.Sözleşmeye baktığımızda böyle bir maddenin olmadığını gördüm ve sözleşmede yazmadığını belirttim.Bunun bilinmesi gerektiğini söylediler.Bunun nereden bilinmesi gerektiği sorusuna cevap veremediler. Kargo firmasının tutanağında ürün ambalajının sağlam olduğu ve ekranın kırık çıktığının açıkça belirtildiği ve bu tutanağın bir kopyasının vatan bilgisayarda bir kopyasınında bizde olduğunu söyledim. Sözleşmedeki ilgili madde aşağıdaki gibidir: Kargo tutanağını imzalamadan önce ürününüzün kutusunun taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Kutuda herhangi bir nedenle hasar var ise teslimatla ilgili hiç bir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine tutanak tutulması için kutunuzu iade ediniz. Size tarafımızdan yeni ürünleriniz derhal gönderilecektir. Kutusu hasarlı olan ürünlerin teslim alınması durumunda içindeki ürünlerin hasarından veya eksikliğinden vatanbilgisayar.com sorumlu değildir. 50 gündür hiçbir şekilde sorunu çözemiyorlar.Bu kadar çözüm odağından uzak,ticari etik anlayışından uzak bir firma görmedim.

 • İnanc04 Şubat 2014

  Bugün firmayı tekrar ben aradım,tahminen 15. görüşmemizi yaptık.Firma 17 Ocak'tan beri servis raporunu beklediğini belirtti. Ürünü hasarlı teslim ettiklerine dair tutanak olduğunu neyi beklediklerini sorduğumda haklı olduğumu belirttiler. Daha önceki 14 görüşmede olduğu gibi bilgi vereceklerini söylediler.Ancak firma kesinlikle bilgi vermiyor ve dönüş yapmıyor.Vatan bilgisayardan kesinlikle ürün alınmaması gerekiyor

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön