3 g
Yorum Yap
#11582494

Vatan Bilgisayar Haksızlıklarına Son Ver!

27-11-2019 tarihinde Dudullu Vatan Bilgisayar'dan Reeder M7 GO ürünü aldım. Satış personeli Keyifli Garanti sigortası yaptırırsam herhangi bir kırılma durumunda (kullanıcıdan bile kaynaklansa) onarım yapılacağını söylediler. Ürün bedeli 304,24TL+kdv iken yapılan garanti bedeli 78,81TL+kdv olarak faturaya işlendi.
Toplamda 452 TL fatura kesildi. 5 sayfa Keyifli Garanti Hizmet Sözleşmesi İmzalatıldı.


Tabletin camı çatladığı için (çatlak olmasına rağmen çalışıyordu) Keyifli garanti sigortası kapsamından faydalanmak istedim. 09-02-2019 tarihinde Dudullu Vatan Bilgisayar'a götürdüğümde ürünü PTT Kargo'yla Gulf Sigorta göndermemi istediler. Ürünü satan Vatan sigortayı satan Vatan, Gulf'la muhatap olan ben. Dedikleri gibi yaptım, ertesi gün ürünü PTT ile Gulf Sigorta'ya gönderdim. 13-02-2019 tarihinde ürünün tamir edilemeyeceğine dair bir mesaj attı Gulf Sigorta. Tarafıma hediye çeki tanımlanacağını söylediler. 10-15 dakika sonra Vatan Bilgisayar'dan toplam 452 TL'ye aldığım cihaz tamir edilemediği gibi 215 TL hediye çeki tanımlandı. Ödediğim ücretin yarısı bile değil. Yaptıkları sigortanın da adı keyifli garanti müşteriyle dalga geçer gibi. Dudullu Vatanı aradığımda sorumluluğun Gulf'ta olduğunu imzaladığımız sözleşmede cihazın tamamen hasarlanması durumunda ürünün %60 ini ödediklerini belirttiler. Alışveriş yaparken bu müşteri temsilcisi tarafından Vatanda belirtilmemişti. Kaldı ki ürün tamamen hasarlı değildi. Sadece camı çatlamıştı.


Gulf Sigorta bunun ürün bedelinin %60 ini geçtiğini iddia ediyor. Oysa sözleşmede "Gulf Sigorta a. ş ürünün tamamen hasarlanması durumunda, ürünün üzerinde tüketici alış fiyatı üzerinde %40 muafiyet uygulanması sonrasında hesaplanan tutar kadar Vatan hediye çeki verilebilecektir. " ibaresi var.


Yani ürün ne tamamen hasarlıydı ne de bu ibare alırken belirtilmişti. Kimsede bir ürün alırken oturup 5 sayfa sigorta sözleşmesi okumaz. Velev ki bunu kabul ettim. Neden beni mağdur eden Vatan Bilgisayar'dan alışveriş yapayım. Bana para iadesi yapsınlar o zaman. Hizmetinden memnun olmadığım firmadan neden bir daha alışveriş yapmak zorunda bırakılıyorum. Yasal işlem başlatacağım.

Arif Arif 645 Okunma Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler