Vatan Bilgisayar Günlerdir Serviste Olan Ürünümden Haber Yok!

İlyas İlyas05 Eylül 13:17

92MS0032138 servis numaralı ürünümü garanti kapsamında onarılması için Vatan Bilgisayar Ankara Eryaman şubesine bıraktım. Haftalar geçmesine rağmen ürünle alakalı nasıl bir işlem yapıldığına ilişkin tatmin edici bir geri dönüş olmadı. En son bir hafta önce 01.09.2020 tarihinde "92MS0032138 m. Hizmetleri Formu ile ilgili ürününüzün işlemleri yetkili serviste devam etmektedir. Bilginize. Mersis063200360720001 B018" şeklinde bir mesaj geldi, ben de bunun üzerine Vatan Bilgisayarı aradım, ürünümle alakalı son durum nedir diye, ürünün serviste işleminin bittiğini ve Vatan'a gönderilmek üzere beklenildiğini söyledi yetkili kişi. Aradan 5 gün geçti aynı bilgilendirme mesajı yine geldi, ben de yine aradım vatanı. 5 gün önce aynı mesaj geldi ve ben aradığımda durumu söylediniz 5 gündür değişen bir şey yok mu, madem ürünün işlemi bitmiş neden size gönderilmiyor bu ürün diye sorduğumda aldığım cevap "bizim bir bilgimiz yok, servis sisteme sadece bu bilgiyi işlemiş" denildi. Ben de müşteri olarak bunu merak ediyorum, servisle muhatap olan kişi sizsiniz, ürünüm neden bekletiliyor bunu öğrenin ve durumu bana geri bildirin dedim. Karşıdaki kişi H** hanım ne dese beğenirsiniz "biz arayıp konuşamayız, size telefonunun verebilirim siz görüşebilirsiniz" dedi. Eğer ben servisle muhatap olmak isteseydim, ürünle alakalı işlemleri kendim takip etmek isteseydim bu ürünü size değil direk ilgili firmaya kendim götürürdüm, fakat ben Vatan Bilgisayarı muhatap aldım ürünümle alakalı işlemler yapılsın ve takip edilsin diye, fakat fena yanılmış hata yapmışım.  

Cevaplar

profile-icon İlyas 09 Eylül 15:25

Sürekli aynı mesaj, "işlemler yetkili serviste devam ediyor". Nasıl bir işlemse bu bitmek bilmiyor. Vatan Bilgisayar'a bulaşmışsanız günlerce bekletilme rezilliğini göze almalısınız.

np_image1 Ekli Görsel Var
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Hasan 07 Eylül 16:28  

  Bu tarz durumları gördükçe Vatan Bilgisayar'dan alışveriş yapmayı gözden geçirmek durumunda kalıyoruz. Garanti sürecinde sıkıntı yaşadıktan sonra Vatan bilgisayarı seçmemizin bir anlamı kalmıyor. Müşteri ilişkilerine daha dikkat edilmeli.

 • profile-icon Burak 06 Eylül 15:03  

  Teknolojinin, haberlesmenin, lojistiğin bu kadar geliştiği bir çağda, çağ dışı bir "teknoloji" mağazasıdır Vatan.

 • profile-icon Gülden 06 Eylül 14:03  

  Vatan dan ürün aldığınızda ürün bozulmasın diye dua edin çünkü ürünün tekrar size dönmesi aylar sürebiliyor. Şikayetleri de önemsemiyorsunuz. Ürünü bulunduğum şehirde en ucuz siz satsanız dahi artık sizi tercih etmiyorum.

 • profile-icon Turan 06 Eylül 12:54  

  Vatan pişmanlıktır. Yaklaşık 6-7 ay önce Vatan Bilgisayar'ın internet sitesi üzerinden televizyon almıştım. Vatanı tercih etmenin tek sebebi UPS ile çalışmasıydı. Fakat ürünümü HOROZ'a vermişler. 1 ayda geldi ürünüm. Tekraren "Vatan pişmanlıktır"

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler