15 Şubat 2013 #1633495

Vatan Bilgisayar Garantili Üründen Tamir Parası İstiyorlar!

Vatan Bilgisayardan AOÇ E943 marka monitör aldım. İlk aldığımda tus takımı bozuktu hemen Avcılar şubesine geri götürdüm fakat iadeyi kabul etmediler ve servise vermemiz gerekiyor dediler. 15-20 gün sürer dediler benimde başka monitörüm olmadığı için ve e-ticaret işinde çalıştığım için daha sonra teslim etmek istedim.


Zaman ilerledikçe ekranda kararma oldu ve cızırtı şeklinde ses gelmeye başladı monitörü servise verdim benden kullanıcı hatası diye 159. 77 +KDV tutarında ücret talebinde bulundular. Vatan Bilgisayar bunu hep yapıyormuş başıma gelince anladım. Şu an bunu 180 tl ye satıyorlar benden kdv li 183 tl para istiyorlar.

Kadir 102 Okunma

Cevaplar

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi18 Şubat 2013

    Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön