18 Şubat 2013

Vatan Bilgisayar Garanti Süresi Dolmamasına Rağmen İlgilenmiyorlar!

Vatan bilgisayar dan aldığım Sony Ericson marka cep telefonumu arıza yaptığı için garanti kapsamında vatan bilgisayar müşteri hizmetleri bölümüne teslim ettim. Teslim edişimin üzerinden bir ay 13 gün geçmesine rağmen ne arayan var ne soran. Müşteri hizmetlerine ne yapmam gerektiğini sorduğumda ise aldığım cevap şu şekilde oldu:

"Ne yapmanız gerektiğini size ben anlatamam, ne yapmanız gerektiği konusunda bir avukata danışınız". Ayrıca ben muhatap olarak sadece vatan bilgisayarı görüyorken müşteri hizmetleri kesinlikle beni muhatap almıyor anlamsız bir şekilde bir şey yapamayacaklarını bir de sony ericson yetkili servisi ile görüşmemi söylüyor. Lütfen sattığınız ürünün arkasında durunuz.

Ali 92 Okunma

Cevaplar

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi18 Şubat 2013

    Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön