08 Nisan 2013 #1731047

Vatan Bilgisayar Garanti Kapsamını Uygulamıyorlar!

Aydın ili vatan bilgisayardan cep telefonu aldım. Aldıktan bir ay sonra dokunmatik bozuldu. Servise gönderilen telefona kullanıcı hatası denilip ücret çıkartıldı. İtiraz ettim ancak dikkate alınmadı. Zarüren ücreti ödedim ve telefonu teslim aldım.


Evime gidip sim kartımı telefonuma taktım ve telefonun hala arızalı olduğunu gördüm. Bunun üzerine ödediğim ücreti geri istedim ve sonuç alamadım. Telefonumu başka bir tamir servisine gönderdiler ve 20 gün beklemem gerektiğini söyleyip kestirip attılar.

Cenk 48 Okunma

Cevaplar

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi14 Nisan 2013

    Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön