Vatan Bilgisayar Değişim Yapılmamış Aksine Serviste Cihaza Fiziksel Hasar Verilmiş!

Kardelen Kardelen1 hafta önce

13 Haziran 2020 tarihinde Vatan Bilgisayar'dan kredi-taksit yoluyla almış olduğum dizüstü bilgisayarın hoparlör ses girişinde sorun olduğunu anladım. Cihazı çok az kullandım ve 31 ağustosta Vatan Bilgisayar'a götürdüm ve şikayetlerimi söyledim ve bu şikayetleri bir kağıda yazmamı istediler, yazdım. Değişim talebinde bulundum çünkü cihazın donanımsal olarak sorunlu olduğunu ama yazılımsal hiçbir sorun olamayacağını özellikle belirttim ancak orada çalışan personeller asla değişim yapılamayacağını sadece servise gider bilgisayarın yazılımı düzelir ve sorununuza bu şekilde bir çözüm getirebiliriz dediler. Ama siz yine de bir şansınızı deneyin deyip cihazın fotoğraflarını çektiler. Sonuçta elime bir belge verdiler ve fotoğrafta da yazdığı gibi cihazın hiçbir yerinde fiziksel bir sorun olmadığını kendileri onayladılar.

Servise gönderdiklerini iddia edip aradan üç gün geçtikten sonra mesaj yoluyla bana cihazımı teslim alabileceğim yazılmıştı. Cihazı gidip aldım ve değişim yapmaksızın sadece cihazın yazılımıyla oynamışlar. Eve gelip cihazı açtığımda hem kutusu kirletilmişti hem de cihazın arka kısmında uzunca bir çizik vardı. Cihazı açtım ve sorunumun düzelmediğini gördüm. Teslim alırken bir kağıt verdiler. Yazdıkları kağıtta cihazın hiçbir sorunu olmadığını yazılımsal olarak düzeltildiğini ve cihazda çiziklerin ve lekelerin olduğunu yazmışlar. Kesinlikle doğru olmayan iftiralar atılmış. Orada çalışan personel cihazımı servise vermeden önce bana fiziksel bir hasar olmadığını kağıtta ibraz etti. Hemen cihazı geri götürdüm ve sorumsuz bir şekilde davrandılar, bana asla iade olmayacağını tekrar servise göndeririz garanti kapsamı sadece bunu kapsar deyip beni alaya alarak istersem hakkımı tüketici haklarında arayabileceğimi söylediler.

Kısacası cihazı sırf değişim yaptırmamak için çizip, kutusunu kirletmişler hem de yazılımıyla oynayıp cihazın hızlı ısınmasına sebep oldular. Hakkımı istiyorum, yaptıkları iftiraların ve sorumsuzluklarının cezasını çekmelerini ve elde ettikleri haksız paranın misliyle tarafıma ödenmesini talep etmekteyim.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
  • 2Yorum
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Şevket 1 hafta önce  

    Maalesef hukuki süreç uzun ve uğraştırıcı olduğu için vatandaş’ın çoğunun mesaisi ve psikolojisi buna müsait olmadığından’ki bunu bildiklerinden bazı işletmeler umursamaz ve saygısız olmuşlar, hakkaniyet masallarda kaldı, kazanmak tek ideal oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler