11 Nisan 2013 #1736047

Vatan Bilgisayar Değişim Yada İptalde Sıkıntı!

Vatandan ne zaman bir ürün alsam aynı şeyi yaşıyorum , değişim veya garanti kapsamında olan bir durum için yasal süreleri ne kadar genişse o sürenin hepsini de kullanıyorlar, iPhone 5 aldığım ürün Apple üretim hatasından dolayı soyulmalar vardı,değiştirmek üzere Vatan müşteri hizmetlerine verdim 01.04.2013'de,ürünüm servise 1 haftada ulaştı.


Ürünü alacak olsam 1 günde kargoyla elime ulaşırdı,müşteri temsilcileri internetten takibinin mümkün olduğunu söylüyorlar ama sayfa güncellemesi de yapılmıyor,Apple'nin böyle bir durumdan bilgisi olsa acaba Vatan Bilgisayar satabilir mi herhangi bir Apple ürününü.10 günde servis eline ulaştı ve daha da beklerim gibi.Bir daha Vatandan ürün almak mı? Asla!!

Dilara 111 Okunma

Cevaplar

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi14 Nisan 2013

    Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön