20 Şubat 2013 #1644373

Vatan Bilgisayar Cep Telefonu 20 Gündür Değişimde!

20 günlük motorola razr telefonumu arıza nedeniyle vatan bilgisayar'a değişim için teslim ettim. haklı olarak yetkili servis (teleservice) tarafından ürünün ayıplı olup olmadığına kanaat getirmeleri ve rapor sonucunda ürünü değiştireceklerini söylediler. teleservice'in web sayfasında arızalı cihaz durum takibi yapabiliyorsunuz.


Teslim ettiğim tarihten bir 10 gün sonra ürünün değişim kapsamında olduğunu ancak değişim için cihaz beklediğini belirtmişler. 20 gündür bekliyorum hal böyle olunca tüketici kanunu derki ürünün ayıplı olduğu ispat edilirse aynı gün içerisinde değişim, iade veya ayıpsız misli ile değişim hakkının sonuçlandırılması gerekir. rapor var ispat var, bekliyoruz bakalım.

Orçun 108 Okunma

Cevaplar

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi13 Mart 2013

    Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla

  • Orçun28 Şubat 2013

    bir daha mı vatan bilgisayar ? asla. o kadar saçma gerekçelerle oyalandım ki. 30 gün kanuni sürenin dolmasını bekliyorum.

  • Orçun22 Şubat 2013

    vatan bilgisayar, ya çok fazla şikayet olduğundan benim sorunuma cevap için sıra gelmedi yada tenezzül edilmiyor. teleservice yetkili servisin cevabı daha da içler acısı : cihazınız değişim için beklemededir. yeni cihazın ulaşma süresi için net bir bilgi bulunmamaktadır :) anlaşılan 30 gün kanuni süreyi bekleyeceğiz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön