16 Nisan 2013 #1745909

Vatan Bilgisayar Ayıplı Ürünün Değişmemesi!

Şimdi sorunum şu 17.09.2012 de Lenovo z585 amd laptop aldım. 2013 yılına kadar ofiste yazılım ve çizim işlemlerimde kullandım daha sonra ekran kartı ve ram ler oyun için ideal olması sebebi ile çeşitli savaş oyunları yükledim ve 14.03.2013 te bilgisayar aşırı ısınmaya ve ekranda donmalar olmaya başladı şikayetimi bildirdim ve yetkili servisleri BDH sorun giderildi deyip reset atılmış.


Hard disk değişmiş bir şekilde geldi. Ses çıkarmadım aldım. Bilgisayar 29.03.2013 de yine aynı sorun yine servis yine hard disk ve reset yine bana iade edildi ve 03.04.2013 yine aynı sorun bu kez hard disk ve fan değişmiş. Değişim yada iade almıyorlar ve dalga geçiyorlar, Şikayetçiyim.

Vedat 70 Okunma

Cevaplar

  • Vedat15 Ağustos 2014

    böyle büyük firmalar tüketici olarak bizim işlerimizi zorlaştırdığı müddetçe zor müşteri kazanırlar. hiç memnun değilim.

  • Vedat14 Mayıs 2013

    ilgilendiğiniz teşekkür ederim. Vatan Bilgisayar sadece aracılık yapıp satmakla kendini bu şekilde bu konudan uzak tutmaya çalışması da manidar madem sen sattığın ürün benim sorumluluğumda değil diyeceksin o ürünü kendin satmayacaksın iyi çıkarsa bizden kötü çıkarsa ben sadece arayıcım demesi de son derece kendi adıma vahim bir durumdur. şimdilik bir arıza söz konusu değil ama bana 2 aydır yaşattıklarını hiç unutulacak bir durum değildir. Böyle bir site kurarak ben ve benim gibi mağdur bırakılan herkese vermiş olduğunuz destek için sizlere teşekkür ederim.

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi14 Mayıs 2013

    Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön