12 Şubat 2014 #2290989

Vatan Bilgisayar Ayıplı Ürünü Değişmiyor

Vatan Bilgisayar Firmasından 29.11.2013 tarihinde aldığım Samsung note2 telefonumla ilgili iki farklı sorun yaşadım. Cihazın sağ üstteki tuşu arızalı olarak geldi. Telefon servise gitti, geldi ancak bir sorun olmadığı rapor edildi. Vatan balçova İzmir çalışanı E*** Ö*** telefonun “açma kapama tuşu problemli” olarak kayıt altına aldığı evrak olmasına rağmen telefonumu değiştirmediler.


28/01 tarihinde cihazın imei nosunun klonlandığına dair sms geldi. Cihaza sadece bir hat tanımlayarak sorunu çözebiliriz dediler. Ancak bu tek hat tanımlamayı kabul etmedim. Firmalar cihaz değişim taleplerimi kabul etmediler. Vatan Bilgisayar ve Samsung firmalarından şikayetçiyim.

Cihan 129 Okunma

Cevaplar

 • Cihan06 Mart 2014

  Son sözü vatan bilgisayar söylemiş; "Müşterimize iletişim kanalı ile bilgi verilmiştir." telefonla aradılar ama verilen bilgi filan değildir. sorunu çözemiyoruz dediler, aynı şeyleri tekrarladılar o kadar. sanki sorun çözüldu gibi bir algı yaratılmak isteniyor satın aldığımda arızalı çıkan telefonumun yetkili serviste onarılıp gönderilmesine göz yumdular. biz bu sorunu çözmüyoruz. gidin mahkemelerde sürünün diyorlar özetle. çalıştığım firmada satın alma görevlisiyim. şimdi 6 tane samsung S4 telefon alacağım ve kesinlikle vatan bilgisayardan fiyat dahi almıyorum.

 • Vatan Bilgisayar Temsilcisi24 Şubat 2014

  Müşterimize iletişim kanalı ile bilgi verilmiştir. Saygılarımızla.

 • Cihan13 Şubat 2014

  Hep aynı soğuk dili kullanıyorsunuz. Ekteki evraklardan da görebileceğiniz üzere İzmir Balçova şb çalışanınız Esra Özyaşar da telefonun tuşundaki ayıbı, kusuru görmüş ve düzenlediği evrakta bunu belirtmiştir. Sizin kendi personeliniz de ürünün ayıplı olduğunu tespit ediyor. Bu açık ve net. Burada sizin yapmanız gereken müşterinizin yani benim mağdur olduğumu görmek ve telefonu değiştirmektir. Samsung ile bizzat kendiniz irtibata geçmeniz ve benim mağduriyetimi gidermeniz gerekmektedir. Siz kendinizi aradan çıkartarak beni samsung ile başbaşa bırakmak istiyorsunuz. Sattığınız ayıplı malı alan müşterinize sahip çıkmıyorsunuz. Ürünün ayıplı olduğunu sizin personeliniz de doğruluyor. Söyleyecek başka sözüm yok. Saygılarımla, Cihan Karabulut

 • Vatan Bilgisayar Temsilcisi12 Şubat 2014

  Değerli Müşterimiz, Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön