30 Ocak 2014 #2267116

Vatan Bilgisayar Ayıplı Mal Sattı

Vatan Bilgisayar mağazasının bir şubesinden aldığım telefonu sadece ambalajından çıkarıp açarak ne sim kartı ne de şarja takmadan incelediğim sırada kamerada görüntüde olan karartı yüzünden iade etmek istedim.


Aldığım günü ertesi günü şubeye gittim ve çok çirkin bir muamele ile karşılaştım. Yalancılık ile itham edildiğim yetmedi telefonun ayıplı olduğu görülmesine rağmen ne değişim ne de para iadesi yapmayız dediler. Nerede müşteri memnuniyeti, nerede haklılığın mükafatı. Mağdur etmek için ellerinden geleni yaptılar. Olmaz böyle Müşteri Hizmeti Servisi.

Melek 211 Okunma

Cevaplar

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi06 Şubat 2014

    Değerli Müşterimiz, Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla

  • Melek05 Şubat 2014

    evet dönüp iletişime geçildi de çözüm yok! Aynı lakayıt tavır ile ayıp tespitinin yapılabilmesi için hiç kullanılmayan ürünü servise göndermeye zorlandım. Tabi ki kabul etmedim. 4077 sayılı tüketiciyi koruma kanunu gereği yapılı mal için servise gönderme gibi bir prosedür yok... 30 gün içinde koşulsuz geri verme ve seçilmiş haklarımız var...Başvuruda Valilik ve kaymakamlık nezdindeki tüketici hakem heyetleri...tüm mağdurlara duyurulur.

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi31 Ocak 2014

    Müşterimize iletişim kanalı ile bilgi verilmiştir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön