sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Vatan Bilgisayar Arızalı Ürün Sorunu

Tuğba Tuğba23 Ocak 12:03

Ankara Kızılırmak, 1443. Cad. No. : **, 06510 Çankaya/Ankara adresinde ki Vatan Bilgisayar'ın Network bölümünden internet yükselticisi satın aldık. Satın aldığımız ürün evde kurmaya çalıştığımızda sisteminde bir hata olduğunu ve kurumunun yapılamadığını fark ettim. Çabalarımızın sonucunda kurulumu sağlamış olsak da yükselticinin fonksiyonunu yerine getiremediğini ve yakınındayken bile sadece tek diş çektiğini gördük. Satın aldığımız zaman bize bu ürünün çok iyi olduğunu ve ofis gibi büyük alanlarda da bu ürünün kullanıldığını, memnun kalacağımızı söylediler. Oluşan şikayetlerimiz için ürünü satın aldığımız bölüme yani alt katta bulunan Network bölümüne bilgi almak için gittik.

Orada bulunan kişi böyle sistem hatalarının olabileceğini aynı üründen kendine de aldığını ve onda da sorun yaşadığını belirtti ve bizi müşteri hizmetleri departmanına yönlendirdi. Müşteri hizmetleri bütün teknik elemanların mesaileri bittiği için (saat 18.50) çıktığını ve yardımcı olamayacaklarını, fakat ürünü yetkili servise yönlendireceklerini söylediler. Bunun üzerine birkaç gün sonra ürünün değerlendirildiğini, fakat sistem güncellemesi yapıldıktan sonra sorunun ortadan kalktığını söylediler. Biz farklı bir yükseltici aldığımızı ve bunu iade veya değişim yapılmasını rica ediyoruz dedik.

Müşteri temsilcisi ise ürünün kutusunun açılmış olduğu, sistem güncellemesi yapıldığı ve ürün servisten sorun yok şeklinde geldiği için iade veya değişim yapılmayacağını söyledi. Israrlı konuşması karşısında 15 gün cayma hakkı vs. gibi konulara değinmedim. Ürünün kutusunu açmadan arızalı olduğunu anlayabilmenin yolu varsa kendilerinden bu yolla ilgili bilgi almak isterim. Ayrıca 15 gün içerisinde cayma hakkımın olduğunu belirterek ilgili kişilerin problemi çözmek amacıyla tarafıma geri dönüşünün yapılmasını rica ediyorum. Aksi halde yasal yollara başvuracağım.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler