04 Mayıs 2013

Vatan Bilgisayar Arızalı Ürün Satışı ve Değişim Yapılmaması!

Vatan Bilgisayar dan 30. 03. 2013 tarihinde aldığım Xperia go telefon kutusundan arızalı çıktığı halde vatan bilgisayar servis kontrolüne gönderdi. 30 gün servis süresi doluncaya kadar beklettiler , yetkili servis ürünün arızalı olduğunu kabul etti ve bu konuda rapor düzenlediği halde defalarca aramama rağmen herhangi bir gelişme olmadı.


Sony müşteri hizmetleri sadece teselli etmeye çalışıyor , yetkili servisi aradığımda elimizde telefon yok ne zaman geleceğini bilmiyoruz diyor, vatan bilgisayar resmi internet sitesindeki ayıplı ve kusurlu ürün taahhütnamesinde belirttiği şartlara uymuyor. Bugün 04. 05. 2013 hala telefonuma alamadım. sony+servis+vatan defalarca aramama rağmen.

Ersel 894 Okunma

Cevaplar

  • Ersel08 Mayıs 2013

    Vatan bilgisayar ın şikayetime cevabını okudum.Cevapta:Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir diyor. bahsedilen süre kendi kayıtlandada var biliyorlar sürenin doduğunu ve servis tarafından ürünün ayıplı olduğu ve değişim cihazı beklendiği rapor edilmiş durumda .BENİM istediğim sattıkların ürünün takibini yapmaları ben ürünü vatan bilgisayardan aldım yetkili servisten değil.yetkili servis elimmizde ürün yok nezaman gelirse ozaman veririz diyor süre veremeyiz diyorlar. Halbuki vatan bilgisayar ürünü aldığı firmadan veya yetkili servisten sorunun nezaman çözüleceğini öğrenip müşterisine bildirmesi gerekir.Sonuçta ben vatan bilgisayardan ürün aldım arün kutusundan arızalı çıktı yetkiliservis bunu doğruladı değişim için rapor verdi ve ben hala ürünümü alamadım nezaman alabileceğim konusunda hiçbir bilgi yok .VATAN BİLGİSAYAR bizim herhangi bir sorumluluğumuz yok diyor. Arızalı ürünü sat parasını al sonrada biz yetkili servis değiliz de sorumluluk kabul etme. Eee benim sorunumu kim çözecek bari onu söyle.

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi08 Mayıs 2013

    Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön