14 Ocak
#13447669

Vatan Bilgisayar Arızalı Ürün Mağduriyeti

13.11.2019 tarihinde MOI2019000040482 numaralı fatura ile almış olduğumuz experactıon DEX777 core İ7 masa üstü bilgisayar kasasını şirketimizin muhasebe programlarını 1500 TL masraf yaparak kurumlarını yaptırıp kullanılabilir hale getirdikten sonra günde en az 20-25 kez donduğunu ve hiçbir şekilde kullanılamadığını fark ettik. Ürünü kutusu ve aldığımız bulunan tüm aksesuarlarıyla birlikte Vatan Bilgisayar Mall off şubesine götürerek sıkıntımızı anlattık ve orada güncellemeleri yapılarak biz tekrar verdiler ve sorunun devam etmesi halinde ürünü kendilerine götürmemizi ve onlarında servise göndereceklerini söylediler. Ürünü şirketimize getirdiğimizde sorunun aynen devam ettiğini fark ettik ve 2. Kez Vatan Bilgisayar'a tekrar götürdük ve onlarda Exper servisine gönderdiler.


Yaklaşık 10 sonra ürün Exper servisinden geldiğini ve servisin yazılım güncellemelerini yaptıklarını ve hiçbir sorunun olmadığını söylediler. Ürünü tekrar şirketimize götürüp kullanmaya çalıştık ama maalesef günde en az 25 kez donuyor ve hiçbir şekilde kullanmıyorduk. Vatan Bilgisayar'a 3. Kez götürdüm ve kendilerinin 2 gün boyunca bilgisayarı denelemerini ve bilgisayardaki sorunları tespit etmelerini söyledim. 2 gün sonra arayıp bilgisayarda donmaların olduğunu ve videolarınıda çekerek servise iade talebi ile gönderdikleri söylediler ama tekrar 10 sonra gelen sonuç yine aynıydı. Servisten bilgisayarın hiçbir hatası olmadığı söylenerek iade veya değişim yapılamayacağını bize bildirdiler.


İş yerinde kullanmak üzere aldığımız ve 2 aydır sorun yaşadığımız ve 4.679.52 TL'de para ödediğimiz bilgisayarımız şu an Vatan bilgisayarda sorunlu olarak durmakta ve firmamız inanılmaz derecede mağdur edilmiştir ve edilmeyede devam etmektedir. Vatan Bilgisayar'ın bu kadar duyarsız davranmasına anlam veremiyorum. 4679,52 TL tutar ödeyerek aldığımız bir ürünün iadesi yapılmıyor değişimi yapılmıyor. Sorunumuz çözülmez ise Tüketici Mahkemesi'ne başvuracağız.

Sibel Sibel 1.164 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler