10 Şubat 2014 #2284768

Vatan Bilgisayar Arızalı Telefonu Sat Hakem Heyetine Git Diye Yol Göster!

Ümraniye Vatan Bilgisayar'dan almış olduğum HTC One mini marka telefon 1 ay geçmeden kapandı. Servise gönderildi telefon, servise gönderilirken Vatan Bilgisayar Müşteri temsilcisi eğer servis tarafından parça değişimi yapılır ise tüketici yasasına göre telefonun iadesi veya yenisi ile değişimi istenebilmektedir dedi.


Telefon servisten parça değişimi yapılarak geldi. İadesini istediğimde tüketici mahkemesine gidebilirsiniz denildi. Bozuk telefonları geri almıyorlar. Satış yapılana kadar herşey güzel sonrası ise tamamen ne yaparsanız yapın mantığı.

Mahmut 190 Okunma

Cevaplar

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi11 Şubat 2014

    Değerli Müşterimiz; Konu hakkında 14:52 sularında size geri dönüş yapılmış olup, ulaşılamamıştır. Saygılarımızla.

  • Mahmut11 Şubat 2014

    VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz.demektesiniz. bu yazılan demek olauyor ki teknik servisten cevap gelir ve firma bu cevaba göre taahhüt edilen şartları yerine getirir.telefonu alırken faturanın arkasında 1 ay içersinde teknik servis tarafından parça değişimi yapılan telefon için iade istenebileceği yazıyor. teknik servisten gelen cevapta açıkça PARÇA DEĞİŞİMİ YAPILDIĞI yazıyor. teknik servis olmadığınızı biliyoruz zaten. taahhütlerinizi yerine getirmeniz için ne yapmamız gerekiyor onu bilmiyoruz. yazdığınız cevap şikayetimle ilgili değil.

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi10 Şubat 2014

    Değerli Müşterimiz, Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön