18 Şubat 2013 #1637762

Vatan Bilgisayar Açıldı Diye İade Alınmadı!

Vatan Bilgisayar'dan bir bilgisayar oyunu aldım. Alırken aldığım paketin yanlış olduğunun farkına varmadım. İsim benzerliği yüzünden bambaşka bir oyun almışım. Ürünün istediğim ürün olmadığını eve gidip paketi açınca fark ettim. Tek açtığım şey paketi kaplayan streç filmdi, başka hiçbir şeye dokunmadım ve hemen geri götürdüm.


Ürün açıldığı için iade alınmayacağını söylediler. Fakat aynı ürünü internet üzerinden almış olsa idim 7 gün içinde açılmış olsa bile geri alabileceklerini söylediler. Yol tepip mağazadan aldığım ürün sadece üstündeki film yırtıldı diye alınmıyor ama internetten aldığım ürünü kullanılsa bile geri alınıyor. Bu nasıl bir düzen?

Ahmet 191 Okunma

Cevaplar

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi18 Şubat 2013

    Mesafeli satışlarda; tüketicinin ; "CAYMA HAKKI:Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı veya sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz. " olarak ifade edilen bir hakkı bulunmaktadır. Ancak, mağazadan yapılan alış verişlerde, bu hak bulunmamaktadır. Mağazadan yapılan alış verişlerde seçimin tüketicide olduğu önemli bir noktadır ve ayıplı olmayan ürünlerde iade, değişim gibi durumların söz konusu olması mümkün bulunmamaktadır. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön