21 Şubat 2013 #1645156

Vatan Bilgisayar 3 Defa Aynı Sorundan Servise Gitti!

15.09.2012 tarihinde vatan bilgisayardan almış olduğum HTC Sensetion XL cep telefonu 3 defa aynı sorundan KVK teknik servise gönderilmiştir. 2 sefer versiyon yüklenerek cihaz sorun giderildi bilgisi ile tarafıma teslim edilmiştir. cihaz her geldiğinde farklı problemler eklenmiş bir şekilde servise tekrar göndermek durumunda kaldım.


3. kez gönderildiğinde ana kart değişimi bilgisi verilmiş olup telefon şu an serviste 20. iş gününü tamamlamıştır ve telefonum elime ulaşmamıştır. vatan bilgisayar KVK tarafından iade veya değişim olmayacağı tarafıma iletilmiştir. konu hakkında 2 gün içerisinde dönüş yapılmadığı taktirde tüketici mahkemesine başvurulacaktır.

Göksu 548 Okunma

Cevaplar

 • Vatan Bilgisayar Temsilcisi13 Mart 2013

  Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Saygılarımızla

 • Göksu27 Şubat 2013

  Vatandan gelen yanıt: Ürün teknik servisten döndükten sonra uzman teknisyenimiz tarafından 1 gün boyunca şarjda bekletilmiş olup, açılmadığı için tekrar servise yönlendirilmiştir. Takdir edersiniz ki ürünü kontrol etmeden sizi davet etseydik zaman aşımı yaşayacaktık. Sizin içinde sorun olacaktı. Bilginize sunar iyi günler dileriz açıklaması ile dönüş yapılmıştır. KVK yetkililerinden acil dönüş beklenmektedir.

 • Göksu27 Şubat 2013

  KVK teknik servisten gelen mail:Telefonunuz servisimizden çıkmadan önce 7 kalite kontrol testinden başarı ile geçmiştir. Anakart değişimi olan ürünlerde ürünün şarj olması için 3.7 V değerine ulaşması gerekmektedir. (Servisimizde ürün şarj olmuştur) Vatan Bilgisayar firmasında yapılan denemelerde ürün belli bir süre geçmeden şarjdan çekildi ise ürün şarj olmuyor sanılmış olabilir. Ürün 3.7 V değerine ulaşana kadar belli bir süre geçmesi gerekmektedir. Telefonunuz tekrar servisimize geldiğinde detaylı olarak kontrolleri bir kez daha yapılacaktır. Değişim ya da iade talepleriniz için üretici firma 0212 705 56 98 ile görüşmeniz gerekmektedir.Bilgisi ile yollanan cihaz için şarj işlemi gerçekleşti ise neden Vatan bilgisayara gittiğinde açılmamaktadır?açılmayan teli şarj etmek istediklerinde şarj olmadığı tespit edilmiş olup madem Vatan şarj edemiyor o zaman firma neden tekrar işlem başlatmıştır? kontroller yapılmadan yollanan cihaz için 20 iş gününü tamamlamış görünmek için KVK test etmeden telefonu yollamıştır. telefonun iadesi için yasal süreç başlatılmış ve HTC ile görüşmeler yapılmıştır. KVK dan kesin ve çabuk dönüş beklenmektedir!!!

 • Göksu23 Şubat 2013

  23.02.2013 tarihinde Vatan Bilgisayar tarafından aranıp telefonun geldiği fakat ana kart değişikliği sonrasında telefonun şarj olmadığı ve açılmadığı gerekçesi ile tekrar servise yollanacağı bilgisi iletildi. KVK 20 iş gününü doldurmadan yollamak için telefonumu 20. iş günü tamiri tamamlanmış bilgisi ile kargoya vermiş olup test edilmeden gönderilmiştir. telefon 4. sefer teknik servise yollanmış olup aldığım tarihten bugüne kullanılamamıştır. telefonun iadesi istenmektedir. para iadesi yapılması için gerekli yasal süreç tüketici mahkemesine iletilecektir. bilgilerinize.

Benzer Şikayetler

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön