Paramız İle Rezil Olduğumuz Firma Vatan Bilgisayar

Burak Burak04 Ağustos 17:30

08/07/2020 tarihinde, saat 18:38:24'te Bursa Kent Meydanı AVM- Vatan Bilgisayar Mağazası'ndan iPhone se red (2020) Satın aldım. Fatura No: BKA2020000009710 Ürünü 10/07/2020 saat 20:54'te mağazaya geri götürdüm. Çünkü cihazın ön mikrofonu çalışmadığı için "Hey Siri" özelliği çalışmıyordu.

Mağaza çalışanları ile görüşmem sonucunda iadesi veya değişimi yapılmadı. Öncelikle cihazın yetkili servise gönderilmesi gerektiği söylendi. Cihazı yetkili servise gönderdiler. İnternet üzerinden servis sürecini takip etmeye başladım. 13/07/2020 tarihinde cihaz servise ulaştı. 14/07/2020 tarihinde cihazın servis işlemi tamamlandı. Teknik işlem bittikten 1 hafta sonra cihazımı Vatan Bilgisayar Kent Meydanı şubesine geri gönderdiler. Cihaz mağazaya ulaştığı gün ben de mağazaya gittim. Mağaza personeli ile görüştüm. Servis arıza formunda şu ibare yer almaktaydı. "Cihazın kontrolleri sonucu ön mikrofon arızası tespit edilmiştir. Müşteri tamir istemediği için hiçbir işlem yapılmamıştır." Fakat mağaza personeli cihazın arızasının belli olmadığını, cihazın kasasının açılmadığını söyledi. Mesleğimle ilişkili bir durum olması sebebi ile şarj girişinin yanındaki vidalardan cihazın açıldığı gayet bellidir. Bunu belirttikten sonra mağaza personeli cihazın açıldığını kabul etti. Sonrasında bana telefonu o şekilde teslim etmek istedi. Ürünün ayıplı mal olduğunu belirttim, değişim veya iadesinin yapılmasını istediğimi söyledim. Personel bunu yapamayacağını söyledi. Buna istinaden personelden yetkili servisin numarasını istedim. Numarayı bana vermek istemedi. "Servisin numarası yok. Mail ile haberleşiyoruz gibi bir asılsız cümle kurdu." Uzun süre açıklama yaptıktan sonra servis formunun altında bulunan servisin iletişim numarasını bana verdi. Servisi aradım. Servis çalışanı ile görüşmemi hoparlöre aldım ve Vatan Bilgisayar çalışanına dinlettim. Servis çalışanın açıklaması şudur. "Cihazın ön mikrofonu arızalıdır. Tamir istemediğiniz için cihaz mağazaya geri gönderildi. Bu servis formu ile cihazınızı değiştirebilir veya isterseniz para iadesi alabilirsiniz" Mağaza çalışanı servis personelini dikkate almayarak değişim veya iade yapmadı. Cihazımı ve servis formunu ana merkeze göndereceğini söyledi. Bunun firma prosedürü olduğunu söyledi. Ben de kabul ettim. Yasal mevzuata göre servis süreci 20 iş günüdür. Servis 1 haftalık sürede kendi görevini tamamlamıştır. Servis süreci sonrasında 16 gündür Vatan Bilgisayar cihazımı alıkoymuş durumdadır. 

Cevaplar

profile-icon Burak 11 Ağustos 23:02

Fatura tarihim 08.07.2020 mağazaya iade tarihim 10.07.2020 32 gün oldu hala bir haber yok. Vatan Bilgisayar farkını görüyoruz. Çok ilgili ve alakalı bir firma. Alkışşş

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Mert 13 Ağustos 20:47  

  Aynı durum bende de var. İPhone 11 aldım telefon bozuk. 24 saat sonra garantiye gönderildi. Değişim iade raporu çıktığı halde genel merkez raporu onaylamamış ithalatçı firmaya yollayın demişler. Böyle olmuyor hocam bunlarla uğraşacaksın. CİMER vs her

  Cevapları Gizle (2) arrow
  profile-icon Burak 13 Ağustos 22:34  

  Arıza takip formundan her gün kontrol ediyorum. Dün tekrar servise gönderdiler. Oyun oynuyorlar sanki. Tüketici Hakem Heyetine başvuruda bulundum. CİMER aklıma gelmemişti. Şimdi ona da bir şikayet dilekçesi göndereceğim.

  profile-icon Mert 13 Ağustos 20:47  

  CİMER vs her yere şikayette bulundum

 • profile-icon Cagri 07 Ağustos 05:46  

  Suat4949

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler