Vatan Bilgisayar Yanlışlıkla Alınan Aparatta Para İadesi Yapmıyor.

Halil P. |

Vatan Bilgisayar Denizli’den satın aldığım samsung tablet ile TV arasında kablosuz bağlantı (screen mirroring) sağlamak için, ”allshare cast dongle” aparatı da almak istedim. Satış görevlisinin önerdiği aleti satın alıp eve geldikten sonra TV’min önceki modellerine kablosuz bağlantı özelliği kazandıran ilgisiz bir aparat olduğunu anladım.

Görevliler Yasa gereği para iadesi yapamayacaklarını ancak aletin fiyatı kadarlık alışveriş kuponu verebileceklerini söyledi. Para iadesini istediğim halde kuponu mecburen kabul ettim. Satış elemanının yönlendirmesi sonucunda yanlışlıkla satın alınan bir aletin aynı gün geri verilmesinde para iadesinin reddi, hakkın kötüye kullanılması değil midir?

Etiketler :

Ürün İade Personel Davranışı Ürün Kalitesi

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Halil P.
  16 Mart
  20:34

  Firma yetkilisinin arayıp ilgilenmesi iyi, ancak üretilen çözüm yetersiz. Yanlışlıkla alınan bir üründe para iadesi yapılmamasında yasal kılıfa değil, müşteri bazında yapılacak değerlendirmelere bakılmalı. Herkes biliyor ki o yasa tüketiciyi değil, satıcıyı koruma yasası haline getirildi zamanla.

 • 13 Mart
  16:42

  Değerli müşterimiz,

  4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun 4. Madde gereğince, bedel iadesi için ürünün ayıplı olması gerekmektedir.

  Saygılarımızla