21 Eylül 2013

Vatan Bilgisayar ve Asus Monitör Servis Süreci!

Vatan Bilgisayar'dan Asus MX239H marka monitör aldım. 1.'si ölü piksel/sağda oluşan dikey çizgi, 2.'si sağ ve soldaki renk bozulmaları, 3.'sü ise panelin çizik olması nedeniyle 1 aydır monitörüm bulunmuyor. Nisanda aldığım ürünün 1. değişimi hemen yapıldı, 30. 08'de yeni arızayla Topkapı'ya bırakıldı.

14. 09'da çizik panel entegre etmeleri nedenli tekrar gönderildi. Müşteri Hizmetleri yetkilisi S**** Bey ve Asus Servisten K*** Hanım benimle devamlı iletişim halinde ama çözüm hala gerçekleşmedi.

2 gün önce yeni panel gelene kadar çizik ürünü verelim dediler. S**** Bey bu hafta içinde Harbiye mağazadan alırsınız dedi. Ürün henüz gelmedi ve yine monitörsüz kaldım. Tüketici mahkemesine gitmeden sorunun ivedi çözümü lütfen.

Murat 164 Okunma

Cevaplar

  • Murat 16 Mart 2014

    Kasım 2013'de Tüketici Hakem Heyeti lehime karar çıkartmış ve Vatan Bilgisayara iade işlemi işlemi için ihtarname çekmiştir. Tutarın iadesi bu vasıtayla gerçekleşmiştir.

  • Murat 30 Eylül 2013

    27 işgünü geçmesine karşı 30.08.2013 tarihinde verilmiş olan monitör 14.09.2013 tarihinde çizik monitör yollanması nedeniyle (Asus servisin iddiası gereğince Vatan Bilgisayar tarafından çizilmiş) teslim alınmamış, Asus servis 2 haftadır panel değiştireceğini bildirmesine karşın hala tarafıma dönüş yapmamıştır. 4077 Tüketici Kanunu gereğince 27 işgünü geçtiği için yenisiyle değişim ya da ücret iadesi talebime ne Vatan Bilgisayar ne de Asus servis dönüş yapmamıştır. Konu Tüketici Hakem Heyetine iletilerek dosya açılmıştır.

  • Murat 24 Eylül 2013

    Asus servis gelen monitörün Vatan Bilgisayar tarafından çizildiğini belirtmiş yeni panel gelene kadar verecekleri çizik monitörün 4 gündür ! Vatan Bilgisayar tarafından teslim alınmadığını ve tarafıma iletilmediğini belirtişlerdir. Vatan Bilgisayar müşteri memnuniyeti sağlamak bir yana mağduriyete neden oluyor. Benimle hala iletişime geçilmemiştir. Tüketici Hakem Heyetine başvurmamı bekliyorlar sanırım.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön