23 Mayıs 2014

Vatan Bilgisayar Telefon Servisi Satış Sonrası İlgisiz.

2012 Eylül ayında Gaziemir Şubesinden almış olduğum iPhone 5 marka telefonum ile ilgili yaşamış olduğum sıkıntılar sonucunda Vatan Bilgisayar Karşıyaka Şubesi'ne götürdüğümde Yetkili Servis olan TeleService'e kendi imkanlarımla götürmem halinde tamir veya değişim süresinin kısalabileceğini, onlara bırakırsam bu sürenin uzayabileceğinin ifade ettiler.

Açıkçası bu anlamda oldukça gönülsüz davrandılar. İşten izin alarak telefonumu kendim servise götürdüm. Halbuki satış aşamasında gösterdikleri güler yüz, ilgi ve alakayı satış sonrasında karşılaşılan problemlerde de göstermiş olmalarını beklerdim.

Fulya 424 Okunma

Cevaplar

 • Fulya 11 Haziran 2014

  Telefonun değişim yapılmasına karar verilmesi zannediyorum AYIPLI MAL olduğunun kanıtıdır. Bahsettiğiniz kanun maddesinin bir de sizin bilmediğiniz tarafını ben sizlerle paylaşmak istedim. İmalatçı-üretici, satıcı, bayi, acente, ithalatçı ve 10 uncu maddenin beşinci fıkrasına göre kredi veren ayıplı maldan ve tüketicinin bu maddede yer alan seçimlik haklarından dolayı müteselsilen sorumludur. Ayıplı malın neden olduğu zarardan dolayı birden fazla kimse sorumlu olduğu takdirde bunlar müteselsilen sorumludurlar. Satılan malın ayıplı olduğunun bilinmemesi bu sorumluluğu ortadan kaldırmaz.

 • Vatan Bilgisayar Temsilcisi11 Haziran 2014

  Değerli müşterimiz, 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun 4. Madde gereğince, bedel iadesi için ürünün ayıplı olması gerekmektedir. Saygılarımızla. Vatan Bilgisayar San. Tic. A.Ş www.vatanbilgisayar.com

 • Fulya 05 Haziran 2014

  Vatan Bilgisayar Yetkilileri arayıp konu ile ilgili gerekli düzenlemeleri yapacağız dediler, ben de beni bu kadar mağdur ettikleri ve TeleService gibi kötü bir teknik servis ile muhattap bıraktıkları için kendilerinden bir daha ASLA alışveriş yapmayacağımı, yapmış olduğum alışveriş sebebi ile de pişman olduğumu belirttim. Yazık ki Türkiye'de sistem hala sadece satmaya yönelik, ürün satılıp para alındıktan sonra müşteri sorunlarıyla ilgilenmek henüz firmaların akıl edemedikleri, akıl etseler bile uğraşmak istemedikleri bir konu. Mağduriyetim giderilmediği sürece de konu ile ilgili şikayetimi her türlü kurum veya kuruluşta aracağımı da kendilerine bildiririm.

 • Vatan Bilgisayar Temsilcisi26 Mayıs 2014

  Müşterimize iletişim kanalı ile bilgi verilmiştir. Saygılarımızla. Vatan Bilgisayar San. Tic. A.Ş www.vatanbilgisayar.com

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön