02 Aralık 2013

Vatan Bilgisayar Servisi Garantili Üründe Ücret İstiyor!

Vatan Bilgisayar'dan 09/11/2013 tarihinde almış olduğum general mobile 16 gb discovery model telefonu 10/11/2013 tarihinde aniden kapandı ve açamadım. Direk Vatan Bilgisayar'ın Ankara Söğütözü müşteri hizmetlerine telefonumu götürdüm, açamadılar. Bunu burada yapamayız deyip İstanbul Telpa servisine göndermemiz gerek deyip telefonu gönderdiler.

02/12/2013 tarihinde Telpa'dan servisinden gelen sms ile telefonumun arızasının bedelini 50,20 tl olduğunu yazıp benden talep edilmektedir. Göndermem doğrultusunda telefonum arızasının giderilerek gönderileceğini bilgilendiriliyor. Ben telefonumun arızasının yapılıp gönderilmesini değil iki günlük telefonun nasıl arızalanır diye düşünerek iadesini istemiştim.

İsmail 73 Okunma

Cevaplar

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi17 Aralık 2013

    Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön