Vatan Bilgisayar iPhone 5 Şebeke Sorunu!

Ahmet Uğur K. |

01.06.2013 tarihinde iphone 5 16 gb cep telefonunu Vatan Computer'dan satın aldım. 17.08.2014 tarihinde şebeke aranıyor sorunu verdi. İnternetten araştırdığımda iPhone'larda görülebilen bir sıkıntıymış ve bende ertesi gün Vatan Computer Çorlu şubesine garanti kapsamında teslim ettim. Onlarda anlaşmalı oldukları teleservis firmasına gönderdiler.

Üzerinden tam 1 hafta geçtikten sonra beni bilgilendirmeden telefonumu teleservis Vatan Computer'a geri gönderilmiş, sebebi kullanıcı hatasıymış. Sorunu ise içinde sıvı bulmuşlar ve bende yeni telefonla değiştirmeleri için yaklaşık 1800 tl para istediler. Ben sorunu kabul etmedim ve hakkımı aramak için tüketici sorunları hakem heyetine başvurdum.

Etiketler :

Garanti Kapsam Yetkili Ser. Yönlendirme Personel Davranışı Ürün Kalitesi

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ahmet Uğur K.
  05 Eylül
  20:50

  Bu husus ta vatan computer dan alış veriş yaptıgım için çok pişman oldum,bundan sonra ne vatan computer dan alış veriş yaparım nede etrafımdaki insanlara iyi bi referans olurum...

 • Ahmet Uğur K.
  03 Eylül
  19:26

  Buda VATAN BİLGİSAYARI MUHATAP kılmaktadır. Sattığınız ürünün arkasında durmanızı isminize yakışır şekilde beklemekteyim. Mağduriyetimin giderilmesini önemle rica ederim.

 • Ahmet Uğur K.
  03 Eylül
  19:23

  Vatan bilgisayar güvencesine güvenerek aldığım bu cihazın arızalanmış olması ve teknik servisin tarafıma bilgilendirmeden vatan bilgisayar çorlu şubesine kullanıcı hatası denilerek geri iade edilmesi, direk sizi muhatap almama sebeptir. Teknik servisin ciddiyetsiz tavırları, cihazın tamir olunup ve ya olunamayacağını tarafıma bilgilendirilmemesi, dalga geçer gibi tarafımdan yaklaşık 1800 tl istenilip cihazın yenilnemesi bilgisi verilmektedir. İnternet üzerinden yaptığım araştırmalar sonucu birçok kullanıcın aynı problemlerle karşılaştığı tespit ettim. Arızanın iphone cep telefonların kronik bir sıkıntı olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım. Buda VATAN BİLGİSAYARI

 • 03 Eylül
  13:46

  Değerli Müşterimiz,

  Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır.
  Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır.

  Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir.

  Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir.

  VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz.

  Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir.

  Saygılarımızla.


  Vatan Bilgisayar San. Tic. A.Ş
  www.vatanbilgisayar.com