08 Nisan 2013

Vatan Bilgisayar Geri İade Yapmıyor!

Vatan Bilgisayardan geçen hafta laptop aldım; ama bilgisayarda sorun olduğunu düşündüğüm için kullanmadan geri iade etmek için geri götürdüm. Ama müşteri hizmetleri ürünün iadesinin 2 ya da 3 gün süreceğini önce teknik servisin görmesi gerektiğini söyledi. Kendi sitelerinde bunları biliyor muydunuz kısmında eğer ürünü kullanmayıp eksiksiz teslim ettiğiniz taktirde, aynı gün değişimin yapılacağını yazıyor.

Ne yazık ki bu yazdıklarını kendileri bilmiyor ve sizi mağdur etmeye devam ediyor. Hem parasını ödüyorsunuz, hem de bugün gidin 2-3 gün sonra gelin diyorlar. Vatan Bilgisayar gibi büyük bir teknomarketi tercih etmekte yanılmıyorumdur inşallah. yoksa ne bilgisayarı nede parasını istemiyorum.

Soner 134 Okunma

Cevaplar

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi14 Nisan 2013

    Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla

  • Soner08 Nisan 2013

    Vatan Bilgisayar Söğütözü şubesini bugün 3 defa aradım her seferinde de size hemen geri dönüş yapacağız diyorlar ama ne arayan ne soran var. Hizmet denen şey müşterinin hem parasını hem de zamanını alıp onu meşgul etmek değil. Kullanmadığım ürün için siz bunun kutusunu açmışsınız diyorlar, kutuyu ben değil ordaki arkadaşlar kurulum için açtılar, bunu ifade etmeye çalıştığınızda sizi dinlemiyorlar bile. Hala Vatan Bilgisayar gibi büyük bir firmadan ümidimi kesmedim; ama nereye kadar.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön