02 Mart 2013

Vatan Bilgisayar Garantiye Yolladım Ücret İstiyorlar!

1.5 sene önce Acer marka bilgisayar aldım. 5. veya 6. ayda ekran kartı arıza verdi. garanti kapsamında ekran kartının değiştiğini vs. işlemler yapıldığını söylediler, değişen parçanın ekstra garantisinin olduğu bilgisiyle ürünümü verdiler. bilgisayarım aldıktan 5-6 ay sonra aynı arızayı tekrar verdi. bilgisayarımı tekrar götürdüm ve not olarak iade edilmesini mağdur olduğumu söyledim.

Garantisiyle ilgili bilgi sorduğumda garantisinin devam ettiğini söylediler. Az önce bir mesaj aldım, Gönderen VATAN: 35MS0008713 nolu işleminize 427.82TL+KDV ücret belirlenmiştir. 3 iş günü içinde fatura sahibinin ad-soyad,ücret ve imzalı onay yazısını 2124145952 ye faxlayın.Bu ne demek?

Abdullah 416 Okunma

Cevaplar

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi04 Mart 2013

    Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön