Vatan Bilgisayar Garantili Ürüne Para Talep Ediyor!

Coşkun C. |

06. 02. 2013 tarihinde Vatan Computer'den aldığım probook tablet pc ekran arızası için defalarca teknik servis olan inselberge gitmiştir. Aynı arızadan dolayı (ekran) 3. kez servise gittiğinde ise ücret talep edilmektedir.

Ayrıca cihazın garanti süresi devam etmekte ve servis evraklarıda mevcuttur. Servise her gönderdiğimde geri dönüşü garanti kapsamında yapıldı şeklinde belge gönderiyorlar ama cihazımda sorun halen devam edip 161. 01 tl + kdv ücret talep edilmektedir. Geriğinin yapılmasını rica ederim.

Etiketler :

Garanti Kapsam Yetkili Ser. Yönlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 17 Aralık
  15:16

  Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır.
  Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır.

  Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir.

  Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir.

  VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz.

  Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir.

  Saygılarımızla

 • Coşkun C.
  16 Aralık
  01:15

  bu konu ile ilgili hiç bana dönüş yapılmadı