23 Kasım 2013

Vatan Bilgisayar Garantili Ürüne Para Talep Ediyor!

06. 02. 2013 tarihinde Vatan Computer'den aldığım probook tablet pc ekran arızası için defalarca teknik servis olan inselberge gitmiştir. Aynı arızadan dolayı (ekran) 3. kez servise gittiğinde ise ücret talep edilmektedir.

Ayrıca cihazın garanti süresi devam etmekte ve servis evraklarıda mevcuttur. Servise her gönderdiğimde geri dönüşü garanti kapsamında yapıldı şeklinde belge gönderiyorlar ama cihazımda sorun halen devam edip 161. 01 tl + kdv ücret talep edilmektedir. Geriğinin yapılmasını rica ederim.

Coşkun 110 Okunma

Cevaplar

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi17 Aralık 2013

    Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla

  • Coşkun16 Aralık 2013

    bu konu ile ilgili hiç bana dönüş yapılmadı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön