21 Şubat 2013

Vatan Bilgisayar Garanti Kapsamına Girmedi!

6-7 ay önce Vatan Bilgisayardan Packard Bell LS model 17 inch bir laptop satın aldım. Ekranı bir alttan bir üsten taşırken sadece baş parmağım ekrandayken ( hiç bir darbe görmeden ) görüntü birden gitti ve teknik servise götürdüm. Teknik servis 362, 9TL bir fiyat çıkardı nedeni ise ekran değil ama içerdeki LCD mocülün kırıldığını söylediler.

Sizce ekrana hiç bir zarar gelmeden kasa içindeki modüle zarar vermem mümkün müdür? Ayrıca bunca drop testlerden geçen ürünlerin dokunmayla ekran kasasının içindeki parçanın kırılması ne kadar mümkündür? Garanti kapsamında olmadığını taşırken ekrana dokunulmaması gerektiğini söylediler, kullanım kılavuzunda böyle bir açıklama varmıdır?

Burcu 61 Okunma

Cevaplar

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi13 Mart 2013

    Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön