24 Aralık 2013

Vatan Bilgisayar Fahiş Servis Ücreti İstiyor!

17.12.2013 tarihli servis talebim de servis No: 42MS0012546 No'lu ürünümün yaklaşık değeri 1300 TL olmasına rağmen Vatan Bilgisayar benden 1335,83 TL+KDV servis bedeli talep etmiştir. Bilgisayarım da sadece kendiliğinden kapanma sıkıntısı mevcuttu. Bu nedenle servise verdim. Vatan'la yapmış olduğum görüşmelerin sonucunda bana Toshiba yetkili servisi ile görüşmemi söyledi.

Aradığımda ise Toshiba'nın böyle bir ücret talebinin olmadığını öğrendim. Buna rağmen Vatan ısrarla benden 1335,83 TL talep ediyor. PC üzerindeki hata ile ilgili bilgi vermekten de kaçınıyor. Lütfen bu mağduriyetimin giderilmesinde yardımcı olun ve böyle kolay para kazanılmadığını Vatan Bilgisayar'a anlatın.

Volkan 76 Okunma

Cevaplar

  • Volkan 07 Ocak 2014

    Bahsetmiş olduğum konuda sizin teknik servis olmadığınızın zaten farkındayım sorun TNB bilgisayara göndermiş olduğunuz ürünümün TNB bilgisayarın sıfır ücret demesine rağmen VATAN bilgisayar olarak benden istediğiniz ücret.Tamamen haksız bir para talep ettiniz benden.

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi31 Aralık 2013

    Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön