07 Eylül 2013

Vatan Bilgisayar Eksik Ürün!

25 Ağustos günü Vatan Bilgisayar'ın Balıkesir şubesinden almak istediğim sıvı soğutucunun dışındaki koruyucu jelatin yoktu. Böyle olunca görevliyle içini kontrol etmek için açtık. İçinde fan olmadığını görünce herhalde fan da lazım diyerek yine Vatan'dan bir de fan alıp eve gittim. Bilgisayara bağlamaya çalışınca gördüm ki lazım olan birkaç vida da eksikti.

İnternetten paket içeriğine bakınca normalde içinde fan olması gerektiğini de gördüm. Bu durumda ya bize teşhir ürünü satılmıştı - ki böyle bir şey belirtilmedi - ya da eksik iade edilen bir ürün verilmişti. Ertesi gün sorunsuz bir şekilde iade edebildim. Yerine bana aldığım ürün kadarlık hediye çeki verildi ancak asıl sıkıntı böylece başladı.

Alper 163 Okunma

Cevaplar

  • Alper09 Eylül 2013

    pazar günü aramak yerine vatan bilgisayar'ın balıkesir şubesine gittim ve görevli arkadaşlara durumun ne olduğunu sordum. ürünün halen daha gelmediğini ve ne zaman geleceğini bilemediklerini söylediler. konuştuğum başka bir görevli arkadaşın da bir başka müşterisinin anakartının yine aynı şekilde ring dağıtımında olduğunu ve o müşteriye karşı da mahçup olduklarını söyledi. dağıtımı yapan kişinin telefon numarası olsa şahsen arayacaklarını ve nerede olduklarını öğrenmek istediklerini ancak bunu yapamadıklarını söyledi. nasıl bir çalışma mantığıdır ki bu siz elde edemiyorsunuz dağıtım yapan kişinin telefon numarasını? en başta firma olarak dağıtım yapan kişinin takibini neden yapamıyorsunuz? adamın başına bir iş gelse bunu öğrenmek için ne yapacaksınız? dağıtımı yapan kişiye git buralara dağıt ama senden bir türlü haber alamayalım nerede olduğunu ve ne zaman geleceğini de kesinlikle bilmeyelim sen kafana göre takıl mı diyorsunuz? halen daha ne zaman geleceği belli olmayan bir ürünü beklemek yerine ben kendim internet üzerinden sipariş vermek istediğimi söyleyince elbette verebileceğimi söylüyorsunuz ama bu iade edilen ürünün parasıyla değil ayrı bir harcama ile yapmak zorunda kalıyorum ki bu da çok mantıksız. para iadesi yerine hediye çeki veriyorsunuz. bu hediye çekini yine vatan bilgisayarın internet sitesinden yapacağım siparişimde kullanamadıktan sonra ne anlamı kalacak ki? ben istediğim ürünü alabilmek için yine bi o kadarlık para ödemesi yapacağım üstüne bana vereceğiniz hediye çekini de sizin şubenizde ihtiyacım olmayan herhangibir bir ürünü almak için kullanacağım veya aylar sonra belki birşeye ihtiyacım olacak da öyle vatan'a yolum düşecek de o hediye çekini kullanabileceğim. bu da size önerim olsun en azından "internet çeki" diye bir şey bari sunun orada kullanabilelim ki sipraiş verdiğim ürün direkt kargo ile bana gelsin ringe çıkıp "buram buram türkiye" diyerek gezmesin. dün artık o ne zaman geleceği belli olmayan siprarişimi iptal ettirdim. yerine yine ürün bedeli kadarlık bir hediye çeki verildi doğal olarak. onunla da aradaki az da olsa farkı ödeyerek istemediğim bir soğutucu ve lazım olmayan bir ram ile evime döndüm. en azından bilgisayarımı çalıştırabildim haftalar sonunda. ve sonunda sizinle olan bağlantım koptu da rahat ettim. arada sırada uğrayıp veya arayıp sormak istiyorum açıkcası o ürünün ne zaman geleceğini. bugün bile gelecek olduktan sonra artık anlamı yok benim için. çok teşekkürler vatan bilgisayar; müşteriler ile personelinize olan ilginiz, sorumlu ilke anlayışınız ve takip etme konusundaki üstün yeteneğiniz vs vs beni hayretler içinde bırakmaya devam ediyor (!)

  • Alper07 Eylül 2013

    bu sefer hediye çeki ile birlikte aradaki farkı ödemek suretiyle bir üst modelin siparişini verdim 30 ağustos günü. görevli elemana sorduğum zaman da hafta içi en geç çarşamba gibi geleceğini, gelişmeleri öğrenmek için aramam gerektiğini söyledi. salı günü aradığımda kargonun istanbul'dan çıktığı ve ürün gelince bana haber verileceği söylendi. istanbul'dan balıkesir'e bir günde gelmesi gereken kargonun çarşamba günü gelmiş olabileceğini düşünerek yine aradığımda halen daha gelmediği, kargonun takibinin yapılamadığı ve gelince bana haber verileceği söylendi. 6 eylül cuma günü yani ürünü sipariş verdikten tam bir hafta geçince yine aradım ve halen daha gelmediği gelince bana haber verileceği söylendi. daha fazla beklemekten sıkıldığım için dağıtımın yapıldığı istanbul şubesininin hangisi olduğunu bana söylemelerini gerekirse benim onlarla konuşarak öğrenmek istediğimi söyleyince görevli arkadaşın kendisinin sorgulatacağını ve 15 - 20 dk'ya bana dönüş yapacağını söyledi. bunun için de adımı ve telefon numaramı aldı ancak o gün yine dönüş yapılmadı. bugün yani 7 eylül cumartesi sabahı yine vatan bilgisayar balıkesir şubesini, dün bana dönüş yapılmadığı ve ürünün nerede olduğunu öğrenmek için yine aradım. bu sefer farklı bir görevli telefona gelerek bana dünkü arkadaşın mail yoluyla kargo takibi yaptığını anlattı - sağolsun belli ki uğraşmış bilmiyorum - ring ve normal kargo şeklinde iki gönderimden bahsetti. benim sipariş verdiğim ürünün ring dahilinde dağıtımda olduğu ve ürünlerin şubeleri dolaşıp sırayla dağıtıldığını ve hatta bazı durumlarda başka şubelere yanlış dağıtımlar olabileceğini (!) bugün öğle civarında da ring dağıtımının balıkesir'e uğrayacağı söylendi. bugünkü dağıtımda benim ürünün olmaması halinde ne olacağını, yine 2 - 3 hafta beklemek zorunda mı kalacağımı belirttiğimde en geç önümüzdeki haftadaki dağıtımda ellerinde olacağını söylendi. ben de saat 2 - 3 arası vatan bilgisayarı arayıp bugünkü dağıtımda ürünün gelip gelmediğini kontrol ettireceğimi söyledim ve aradığımda ürünün yine gelmemiş olduğunu, gelince bana haber vereceklerini söylediler ki ben artık bıktım gelince bana haber verilecek olmasından. ben ürünü bir an önce istiyorum ki işimin başına dönebileyim. önce aldığım üründen eksik çıksın ardından bir türlü gelmek bilmesin. bana ring veya normal kargo dağıtım seçenekleri sunulmuş olsa ben kargo parası neyse onu dert etmeden bir an önce ürünü elime almak isterim niye bekleyeyim ki üstelik hafta içi geleceği söylenen ürün halen daha elime geçmemiş durumda. pazartesi yine vatan bilgisayara uğrayıp gerekirse para iadesi talep edeceğim. hediye çeki istemiyorum çünkü hedi çeki aracılığıyla beni vatan bilgisayara bağımlı kılıyorsunuz, elinizde olmayan ve bir türlü getirmek bilmediğiniz bir ürün için size bağımlı kalacağıma gider başka bir yerden alırım. çok teşekkürler bana yarattığınız bu sıkıntılı süreç için. başarılarınızın devamını diliyorum (!)

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön