10 Mayıs 2013

Vatan Bilgisayar Eksik Bilgilendirme Mağduriyeti!

Vatan Bilgisayar Karşıyaka şubesinden 14.04.2013'de Samsung marka bir televizyon aldım, ürünü eve getirip kutusundan çıkarttığımda kasasında çatlak olduğunu farkettim. Ürünü geri götürdüğümde yapacak bir şeyleri olmadığını, garantisi için servis'in gelip açması gerektiğini söylediler.

O zaman neden bu bilgilendirmenin yapılmadığı ve ürünün bana verilerek oradan gönderildiğimi sorduğumda, bunun benim problemim olduğunu ve bilmem gerektiğini söylediler! Ben ürünü alıp götürmek istiyorum, bu bilgilendirme neden yapılmaz? Bilsem neden bu riske gireyim? Resmen garantisiz ve hasarlı mala 959 TL para ödettiler bana... Her şey normalmiş gibi bir de gidip tüketici haklarına dava açmamı istiyorlar.

Emrah 53 Okunma

Cevaplar

  • Emrah10 Mayıs 2013

    Ben ürünümü VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş.'den almışım, ortada YETKİLİ TEKNİK SERVİSlik bir durum yok. Bana siz bu ürünü satan kişi olarak yeterli bilgi vermediniz; bir çok gereksiz bilgi verdiniz, anlamadığım teknik konulardan bahsettiniz ama "siz bu ürünü götürmek istiyorsunuz ama ürününüzü yetkili teknik servis açmalı ki, ürün garanti dışı kalmasın" demek aklınıza gelmedi! Bu yüzden elimde garantisiz hasarlı bir ürün var artık.

  • Vatan Bilgisayar Temsilcisi10 Mayıs 2013

    Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön