10 Şubat 2014

Vatan Bilgisayar Cep Telefonu İadesini Kabul Etmedi!

17 Ocak 2014 tarihinde Kozyatağı Vatan Bilgisayar'dan aldığımız cep telefonu daha ilk açılışında ekranında piksel hatası olduğunu fark edince iade etmek üzere geri götürdük. Fakat teknik servise gidip sorulacak oradan gelecek cevaba göre işlem yaparız dendi ve 2 hafta sonra cihazın sorunlu olduğu anlaşılınca bize başka bir aynı model cihaz teklif edildi. Cayma hakkımızı kullanarak ürünü iade ederek ücretini kredi kartına geri yüklemenizi talep ediyoruz deyince buna biz değil servis karar veriyor sizin için yeni ürün uygun görmüşler dendi. Tüketicinin her zaman cayma hakkını yasal sürede kullanabileceğini hatırlatıncada bizde işleyiş bu şekilde yapabileceğimiz bir şey yok dediler. Derhal ücretimin iadesini talep ediyorum.

Murat 3.197 Okunma

Cevaplar

 • Murat 03 Nisan 2014

  Arkadaşlar bugün 03 Nisan 2014 ve ürünle ilgili sonuç henüz alamadık, bu arada müşteri yetkilisiyle ben arayıp görüşme yaptım , mahkemenin bizim lehimize karar verdiğini ve neden hala ödeme yapmadıklarını sordum. Halen hukuksuz olarak kendilerince oyalama yapıyorlar, bir yandan da daha önce söylediğim gibi ürünü almazsanız mesuliyet kabul etmeyiz diyorlar. kesinlikle bir ürün alırkan 2-3 defa düşünün ve aldıktan hemen sonra açtırıp kontrol edin derim. bence ürünü aldığınız yerden ücret iadesi alıp almadıklarını da sorun evet belki kanuni olarak iade ve ücret talep hakkınız var fakat işte başıma gelenler uğraştığınızı gösteriyor.

 • Murat 19 Şubat 2014

  bugün vatan bilgisayardan cihazın teknik servisten 5 gün içinde alınması gerektiği ve alınmaması halinde hiç bir sorumluluk kabul edilmeyeceğinin bilinmesine dair bir ihbar mektubu aldık. vatan bilgisayarın müşteri memnuniyetini düşünmek yerine telefonu bir an önce istemediğimiz halde zorla verme uğraşını anlamak mümkün değil.

 • Vatan Bilgisayar Temsilcisi17 Şubat 2014

  Konu yasal platformdadır. Saygılarımızla

 • Murat 16 Şubat 2014

  konuyla ilgili olarak vatan bilgisayarı hakem heyetine şikayet ettim. süreci bekleyip göreceğiz.

 • Vatan Bilgisayar Temsilcisi14 Şubat 2014

  Değerli Müşterimiz; Konu hakkında 15:33 sularında size geri dönüş yapılmış olup, ulaşılamamıştır. Saygılarımızla.

 • Murat 11 Şubat 2014

  Ürünün ayıplı olduğuna dair rapor elimde var. seçimlik hakkı teknik servisin değil kanunun tüketiciye tanıdığı bir haktır.

 • Vatan Bilgisayar Temsilcisi10 Şubat 2014

  Değerli Müşterimiz, Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön