15 Ocak 2014

Vatan Bilgisayar Ayıplı Mal Sattı.

21.12.2013 tarihinde bir yakınıma hediye olarak GM Discovery 4 gb telefon satın aldım. Bir süre sonra sinyal çekmeme sorunu ile karşılaşıldı. Sim değişse de bu sorun devam etti. Ayıplı ürünü 09.01.2014 tarihinde Vatan bilgisayar Bornova mağazasındaki servise teslim ettim ve 2 ila 3 gün içerisinde değişim ile ilgili bilgi alabileceğim söylendi.

Bugün ayın 15'i. Vatan Bornova servis merkezini aradığımda servisin bir karar vermesi için 20 iş günü süresi olduğunu söylüyorlar. Bu nasıl iş. O zaman benim tüketici olarak 30 günlük yasal hakkım dolmuş oluyor. Parasını ödediğim hizmeti alamıyorum. Üretim hatası vb sebepten arızalı olan ayıplı ürünün değiştirilmesini, mağduriyetimin giderilmesi istiyorum.

Onur 169 Okunma

Cevaplar

 • Onur 25 Ocak 2014

  4077 sayılı kanunun 4. maddesi gereğince, ayıplı ürün geri iade alınmamış ve para iadesi yapılması reddedilmiştir. Aşağıdakiler yaşanmıştır. - 22.01.2014 tarihinde değiştirilen ürün sıfır ambalajında değildir. Açıp kontrol edildiği iddia edilmiştir. bunun üzerine firmaya güvenilip değişim yapılmıştır. - Ancak 24.01.2013 tarihinde firmaya gidilerek değişen ürünün de ayıplı olduğu, aynı problemin bulunduğu ve geri alınması gerektiği belirtilip, para iadesi talep edilmiştir. - Firma tekrar servise göndereceğini ve para iadesi olamayacağını belirtmiştir. Bu dediğini firma yetkilisi yazılı olarak vermeyi red etmiştir. - Firma tarafımca Bornova Kaymakamlığı Tüketici Hakları Hakem heyetine dilekçe ile başvurularak şikayet edilmiştir. 21.12.2013 den beri mağdur olduğum, paramın faiziyle geri ödenmesi gerektiği belirtilmiştir.

 • Vatan Bilgisayar Temsilcisi24 Ocak 2014

  Değerli müşterimiz, 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun 4. Madde gereğince, bedel iadesi için ürünün ayıplı olması gerekmektedir. Saygılarımızla

 • Onur 23 Ocak 2014

  Firmadan aldığım ürünü geç te olsa yenisi ile değiştirdiler. Fakat değiştirdikleri yeni ürün de de aynı sorun çıktı. Yaniayıplımal, yine ayıplı mal ile değiştirilmiş olundu. Bu sebeple dilekçem hazır, paraiadesi yapmadıklrı taktirde tüketici hakem heyetine başvuracağım... Eğer cep telefonsuz kaldığım bu süreyi de göz önğnde bulundurduğumuzda verdikleri hizmetin de ayıplı olduğunu görüyoruz. Beni memnun edemezlerse ki böyle olacakmış gibi görünüyor birdaha Vatan biglgisayardan asla alışveriş yapmayacağım!

 • Vatan Bilgisayar Temsilcisi21 Ocak 2014

  Müşterimize iletişim kanalı ile bilgi verilmiştir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön