06 Ağustos 2014

Vatan Bilgisayar Arızalı Olarak Satılan Telefon!

Arefe günü Topkapı mağazasından iPhone 4S aldım. Satış öncesi kendileri dış kasaya ekrana baktılar, kurulum yapılmadan üstün körü bir kontrol. Aynı gün akşam telefonun yatay-dikey sensörünün çalışmadığını farkettim. Bunu farketmek için sim kartı takmak ve gerekli iPhone kurulumunu yapmak gerekti.

Telefonu hiç kullanmadan o akşam kapattım. Bayram ilk günü mağaza kapalıydı. İkinci günü ürünü geri götürerek para iadesi istedim. Müşteri Hizmetlerinde bakmak istediler, reset atalım dediler beceremediler, neyse ben para iadesi istedim. Olmaz dediler zorla teknik servise gönderdiler, 1 haftayı geçti, sıfır telefonum serviste ve haber yok. İadeli tah. dilekçe gönderdim. Tüketici heyetine gidiyorum.

Oktay 200 Okunma

Cevaplar

 • Oktay28 Nisan 2016

  Sonunda, icra ile paramı aldım. Hakkımı paramı kimsede bırakmam, özellikle böyle kaba, kanun karar tanımayan kibirli bir kurumda asla. Selametle.

 • Oktay12 Ocak 2016

  Nihayet konuyu Tüketici Hakem Heyeti'ne taşıdım ve ayıplı mal satılıp tamir de edilmediği için tarafıma "Para İadesine" karar verildi. Hem bana hem de Vatan bilgisayara bildirim yapıldı. Buna rağmen yaklaşık 1 senedir Vatan Bilgisayar paramı vermiyor. Defalarca gitmeme ve telefonla aramama rağmen sürekli olarak "Biz size dönüş yapacağız, hukuk birimimiz inceliyor" dediler ve beni oyaladılar. Hakkımı istiyorum, fazlasını veya hakkım olmayanı değil. Bu nasıl bir oyalamadır, dalga geçiyorlar resmen. Ben de ne yaptım. Alacaklı olarak icraya verdim. Şimdi ödemeyin de görelim:)

 • Vatan Bilgisayar Temsilcisi20 Ağustos 2014

  Değerli Müşterimiz, Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla. Vatan Bilgisayar San. Tic. A.Ş www.vatanbilgisayar.com

 • Oktay11 Ağustos 2014

  09 Ağustos'da mağazanıza gittim. Hiç kullanmadan arızalı olarak bana verilen ürün teknik servise gönderildi. Ben aslında ürün iadesi istiyordum, çünkü sıfır telefonda arıza çıkması midemi bulandırmıştı. Müşteri hizmetleriniz bunu reddetti ve Iphone 4s telefonu teknik servise gönderdi. Kullanmadığım ürünün iadesini istediğim için 01 Ağustosda size iadeli taahhütlü bir dilekçe gönderdim. İade talep ettim, iade edilmezse tüketici hakem heyetine gideceğimi dilekçemde belirttim. Dilekçem Vatan'a 05 Ağustosda ulaşmış. Ne rastlantıdır ki "Teleservice" servisi 06 Ağustosda "Cihazda yetkisiz müdahele" tespit etmiş. Rapor bu, ücretli onarım diyor. Ulaşamadıysan bir daha arayın efendim. Hem arızalı ürün satacaksın, hem iade etmeyeceksin, hem servis yetkisiz müdahele raporu hazırlayıp bir de tamir için para isteyecek. Dolandırıldığımı hissediyorum.

 • Vatan Bilgisayar Temsilcisi09 Ağustos 2014

  Değerli Müşterimiz; Konu hakkında 14.40 sularında size geri dönüş yapılmış olup, ulaşılamamıştır. Saygılarımızla. Vatan Bilgisayar San. Tic. A.Ş www.vatanbilgisayar.com

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön