10 Nisan 2013

Vatan Bilgisayar Ambalajı Açılmamış Ürün İadesi!

Vatan Bilgisayar Sincan-ANK. Şb. den 07. 04. 2013'de (MS Ofis Ev ve Öğrenci 2010) almış olduğum ürününü, 09. 04. 2013'de Vatan Bilgisayar Sincan-ANK. Şb. ne giderek ambalajını dahi açmadığım bu ürünü iade etmek istediğimi bildirdim. Beni mağazanın üst katındaki müşteri temsilcisine yönlendirdiler.

Müşteri temsilcisine isteğimi bildirdim. Ürünü eline aldı evirdi çevirdi geri alamayacaklarını söyledi. Zaten bunu geri almak için benim yetkim yok dedi. Ben : yetkili kimse o gelsin dedim. Mağazada bunu almaya yetkili kimse yok ısrarında bulundu. Bana bunu alsakda para iadesi yapamayacaklarını, buna rağmen zaten ürünü almayacaklarını çok iade etmek istiyorsan ilçe hakem heyetine git, o karara uyarız dediler.

Abdulmuttalip 569 Okunma

Cevaplar

 • Abdulmuttalip'in Teşekkür Mesajı15 Ocak 2014

  Sincan Şubesi çok zorluk çıkarmasına karşılık, Söğütözü Şubesindeki Kurum yöneticisine ayrıca Teşekkür ederim. Mecbur kalmadıkça Vatan Bilgisayardan alışveriş yapmayı düşünmüyorum artık. Teşekkürler.

 • Vatan Bilgisayar Temsilcisi17 Mayıs 2013

  Mağazadan yapılan alış verişlerde, ürün iadesi için ürünün "ayıplı" olması lazım gelir. Başvuruda ise ürünün henüz ambalajının açılmamış olduğu hatta ürünle alakalı şikayet olmadığı içindir ki bu durumda da gereken yasal şartlar oluşmamaktadır. Vazgeçme yani cayma hakkı, mesafeli yani internet gibi kanallardan yapılan satışlarda bulunmaktadır, mağazadan yapılan alış verişlerde bulunmamaktadır. Saygılarımızla

 • Abdulmuttalip 20 Nisan 2013

  Benim ürünle alakalı bir şikayetim yok. Vatan Bilgisayarın ambalajı dahi açılmamış ve ürünü alış tarihinin üzerinden 48 saat gibi kısa süre olmasına rağmen kendilerinin bana satmış olduğu ürünü iade almayışlarıdır. Ben bu ürünü almaktan vazgeçtim. Vatan bilgisayardan ürün almak ne kadar tüketici hakkı ise geri iade etmek de bir tüketici hakkıdır. Kısacası konu farklı yerlere çekilmesin lütfen ben bu ürünü almaktan vazgeçtiğimi bildirmek için firmaya müracaat etmiştim.

 • Vatan Bilgisayar Temsilcisi14 Nisan 2013

  Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır. Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır. Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir. Tüketicilerin seçimlik haklarını kullanmaları için oluşması gereken koşullar vardır, öncelikle ürünlerin belirtilen sürelerde AYIPLI olduğunun ortaya çıkması lazım gelmektedir. Dolayısıyla öncelikle ürünün ayıplı olduğunun yetkili servis raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir. VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olduğunu ve YETKİLİ TEKNİK SERVİS olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespit edilmesi gerekmektedir. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön