Vatan Bilgisayar Aldığım Telefon Arızalı Çıktı!

Koray G. |

Vatan Bilgisayar'dan Samsung s3 marka cep telefonu aldım. 3 gün kullanmadığım telefonda arıza çıktı. Yetkili servise göndereceklerini söylediler. Yetkili servisten telefon tamir edilmeden yazılım güncellemesi yapılıp gönderildiği söylenerek geldi. Fakat telefondaki arıza giderilememişti. 15 gün dolmadığı için iade talebinde bulunmamama rağmen iade alamayıp tekrar bayiye gönderdiler. hala bir sonuç alamadım ve ciddi şekilde mağdur edildim.

Etiketler :

Ürün İade Yetkili Ser. Yönlendirme Kusurlu-Arızalı Ürün

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 31 Temmuz
  12:53

  Sanayi Mallarının Satış Sonrası Hizmetleri Hakkında Yönetmelik Madde 4 g fıkrası çerçevesinde “İmalatçı-üretici ve/veya ithalatçıların, sattıkları, ürettikleri veya ithal ettikleri mallar için; kullanım ömürleri süresince satış sonrası montaj, bakım ve onarım hizmetlerini yürütmek üzere, kendileri tarafından ve/veya aralarındaki sözleşme uyarınca, bu amaçla yetki verilen gerçek veya tüzel kişiler tarafından kurulan ya da kurulmuş bulunan tesisler” olarak servis istasyonları ile imalatçı-üretici ve ithalatçılardan söz edilmektedir.

  Vatan Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş. ise satıcı firmadır, yetkili teknik servis değildir.

  Garanti verme işlevi ise ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır.

  Tüketicilerin ürünle ilgili şikâyetleri var ise, ürünün yetkili servisi tarafından muayene edilmesi ve durumun rapor ile tespiti lazım gelir.

  Saygılarımızla