Vatan Bilgisayar 1 Hafta İçinde Sıfır be Bozuk Çıkan Ürünü Almadı.

Zeynep C. |

Vatan Bilgisayar' dan aldığım ürün bozuk çıktı. Bilgisayar aldık ama bilgisayar eve gelince çalışmadı. Biz de durumu firmaya söyledik, 2 gün sonra hiçbir şey yok deyip verdiler .Yalnız üründe aynı sorun devam ediyor. O zaman iade edelim dedik, 1 hafta olmamasına rağmen biz de iade yok deyip bilgisayarı teslim almadılar. Parasını istiyoruz fakat vermiyorlar, ne yapmalıyız?

Etiketler :

Ürün İade Yetkili Ser. Yönlendirme Kusurlu-Arızalı Ürün

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Zeynep C.
  26 Kasım
  21:31

  Vatan Bilgisayar yetkilileri öncelikle firmanızda çalıştırdığınız elemanlarınızı kaliteli seçmenizi öneririm çünkü elemanınız kendi ağzından ürünü ilk kez kendilerine götürdüğümüzde uyum sorununa bakmayı akıl edemediklerini utana sıkıla itiraf etti. Bize bilgisayar toplamada yardımcı olan arkadaş ürünü toplarken nasıl fan kullanılması gerektiğini bilmediği için bize yanlış toplama yapmış. Yetkili servis olmadığınızı idda etmiştiniz ama ürünün kusurları servise gönderilmeden Vatan Bilgisayar kaynaklı olduğu için aldığımız yerde ürünü sıfırıyla değiştirerek giderilmiş. Bunu yine kendi elemanınız özür dileyerek bize anlattı. Şimdi size sormak istediğim daha iki günlük bir ürün bozuk çıkıyor ve şubenizdekiler buna bakmaya bile gerek görmeden sorun yok, deyip müşterilerini başlarından atıyorsa problem hala sahipsiz mi?

 • Zeynep C.
  25 Ekim
  22:25

  Sayın yetkili, biz bu durumu tüketici haklarına taşıdık, tüketici haklarının bize ilettigine göre siz ayıplı mal satmak sebebiyle iade ya da değişim yapmakla yükümlüsünüz. Sattığınız ürün 1 hafta içinde 2 kez servise gitti, yeni çıkan yasaya göre ilk 6 ay içinde servise giden bozuk ürün "ayıplı" olarak nitelendiriliyormuş. Bizim ürünümüz ikinci kez gitti. Sanırım bu durumu tüketici hakları avukatına açıklamanız gerekecek. Saygılarımla.

 • 23 Ekim
  15:14

  Değerli Müşterimiz,

  Bilindiği üzere garanti verme işlevi ithalatçı- imalatçı/üretici sorumluluğundadır.
  Ve garanti veren firma bilgisi de Garanti Belgesinde yer almaktadır.

  Şu hususu önemle ve bilhassa belirtmek isteriz ki; VATAN BİLGİSAYAR Sanayi ve Ticaret A.Ş. satıcı olup, YETKİLİ TEKNİK SERVİS değildir.


  Saygılarımızla.