Toplam çözüm sayısı
..
Varta Akü ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Tunay'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

  • profile
  • profile
  • profile
6 Destekçi
  2 Yorum
Yeni karşılaştırma
ile

Varta Akü 1 Yılda Şişti Yetkili Servis Ürünlerinin Arkasında Durmuyor.

8897görüntüleme
Tunay
Tunay 16 Temmuz 2021 14:37

N11 üzerinden Apaydınlar Oto ® (Varta yetkili satıcısı) ndan aldığım Varta Akü 1 yılda şişti, bu durumu fark eder etmez oto elektrikçiye gidip aracımın gerekli kontrollerini yaptırdım. Aracımda herhangi bir elektrik kaçağı, aşırı şarj durumu çıkmadı her şey normaldi, problemin tamamen akü kaynaklı olduğu söylendi. Yetkili servisi arayıp durumu izah ettim akü şişmeleri fabrikasyon bir hata değil garanti kapsamına girmez dediler, internetten alınan akülerin spot ürün olduğunu, yetkili servislerde bakılmadığını, kabul edilmediğini söyleyip Bursa için yetkili servis numarası verip (Karakaş Oto Elektrik) onunla görüşün dediler. İlgili numarayı aradığımda internetten alınan akülere bakmadıklarını sadece kendilerinden alınan akülere baktıklarını, yardımcı olmayacaklarını söylediler. Bunlar nasıl firmalar ki kendi kanunlarını kendileri belirleyebiliyor ve kara düzen çalışabiliyor. Kaliteli marka diye güvenip aldım 1 yılda bozuldu, 1 yılda akü mü şişer en ucuz akü bile 5 yıl dayanırken. Bu akü 1 yılda şişmişse ve araçta elektrik kaçağı, aşırı şarj durumu yoksa satılan akü ayıplıdır açık ve net. Varta firması kesinlikle ürettiği ürünün arkasında durmuyor ve ortaya çıkan problemi müşterinin üzerine yıkıp kullanıcı veya araç hatasıdır diyor. Bu ilk ve son alışverişim olsun, bir daha da ne Varta markası ürün alırım ne de çevremdekilere aldırırım.

Varta Akü Logo
Varta Akü26 Temmuz 2021 15:49

Değerli Müşterimiz, Telefonda yapılan görüşmede belirttiğimiz üzere akünüzde meydana gelen şişme, yanma vb. gibi durumlar fabrikasyon bir arıza olmadığı için garantiden değerlendirilememektedir. Saygılarımızla

Tunay
Tunay27 Temmuz 2021 16:38

Varta ya güvenmenin sonucu 1 yılda bozulan dayanıksız akü, sözde garantili ürün ve üstüne 1 bardak soğuk su içtikten sonra ekstra başka akü masrafı, bize hayırlı olsun diyelim.

  • profile
  • profile
  • profile
6 Destekçi
  2 Yorum

2 Yorum

Pertev
Pertev12 Kasım 2021 13:44
 

Bende Varta start stop akü almayı düşünüyordum. Burada okuduğum benzer şikayetler çok iyi oldu. Varta almaktan vaz geçtim. Yerli bir firmanın aküsünü almak daha mantıklı olacak.

 1
Turan
Turan13 Aralık 2021 15:36
 

İyi okudum bu yazıyı... Az daha Varta Akü Alacaktım...

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon
Yeni karşılaştırma
ile