26 Nisan 2013 #1765679

Vakko Yıkama İle Renkleri Akan Kazak!

Vakko' dan aldığım kazağı elde yün şampuanı ile yıkayınca siyah beyaz renkleri akıp beyaz yerleri siyah oldu. Etiketinde makinede yıkanmaz, kurutulmaz işaretleri vardı. Kuru temizleme yapılır da yazıyordu. Bana göre bu etiketten elde yıkanmaz sonucu çıkmamaktadır. Sözel olarak yıkama hatam olduğunu bildirdiler.


Bunu yazılı olarak isteyip avukatıma danışacağımı bildirdiğimde ise prensipleri gereği yazılı veremeyeceklerini söylediler. Şimdi soruyorum: 1-Söz uçar yazı kalır, elimde yazılı bir belge olmazsa hakkımı nasıl arayabilirim 2-iddia ettikleri gibi elde yıkamam yanlışsa bunu etikette "elde yıkanmaz" yada "yalnızca kuru temizleme" diye yazmaları gerekmiyor mu?(başvuru no:1607261).

Neşe 191 Okunma

Cevaplar

  • Vakko Temsilcisi26 Nisan 2013

    Konu hakkında bir araştırma yaptık. Müşterimiz, ürünü renklerin birbirine karışması şikayeti ile Vakko İzmir mağazamıza iletmiştir. Mağazamız tarafından üretim merkezimize gönderilen üründe gerekli inceleme yapılmıştır. İnceleme sonucunda üretimden kaynaklı hatalı olmadığı, üründe görülen deformasyonun, kuru temizleme yapılması gereken ürünün yıkanması nedeniyle oluştuğu tespit edilmiştir. Ürünün %90 Wool ve %10 Kaşmir olduğunu, sadece kuru temizleme ile temizlenmesi gerektiğini ve bu bilginin evsaf etiketinde yazıyor olduğunu belirtmek isteriz. Ürünün evsaf etiketine uygun bakımı yapılmadığı için kabul edilmesinin mümkün olmadığını iletmek isteriz. Bu bilgi hem mağazamız hem de birimimiz tarafından müşterimizle paylaşılmıştır. Saygılarımızla, Vakko Müşteri İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön