17 Ocak
Yorum Yap
#10031145

VakıfBank Takip Tahsilat Ücreti Kesintisi Yapıyor

Daha önce kredi çekmiştim VakıfBank'ta ancak ödeyemediğim için maaşın 1/4 kesilmesine rağmen bu paranın dışında maaşımdan takip tahsilat işlemi adı altında hesapta kalan para kesilmekte. (Yaklaşık olarak 3 ayda 2000 lira) 657 Devlet Memurları Kanunu gereği memurun maaşının 1/4 oranında kesinti yapılacağı yazmaktadır. Banka yaptığı kesinti oranıyla 1/3 kesinti yapmaktadır. Eğer ki geri ödemezlerse BDDK 'ya daha sonrada BİMER ve CİMER'e başvuracağım.

Serkan 1.314 Okunma

Cevaplar

  • Serkan23 Ocak

    Siz şu anda 1/4 kesintinin üstüne maaş hesabıma bloke koyarak 1/3 oranında kesinti yapıyorsunuz. 10 yıldır maaş aldığım bankanın yaptığı işleme bak. Neyse bu banka ile çözülecek iş değilmiş. Kolay gelsin.

  • Serkan23 Ocak

    "Bankamıza ilettiğiniz 1999518 numaralı başvurunuz incelenmiştir. Bankamız ile imzalamış olduğunuz Tüketici Kredisi Borçlanma ve Rehin Sözleşmesinin Bankanın Rehin, takas ve Mahsup Hakkı başlığı altında yer alan maddesinde Müşterinin, kefilin Bankaya karşı sözleşmeden ve/veya herhangi bir sebepten doğmuş ve doğacak her türlü borçlarının teminatını teşkil etmek üzere, bankanın bütün Şubelerinde mevcut olan veya olabilecek vadesi gelmiş ya da gelecek her tür para cinsinden mevduat hesapları, doğmuş/doğacak her türlü hak ve alacakları üzerinde Bankanın rehin ve hapis hakkı olduğu, bütün hesaplarının ve alacaklarının Bankaya rehin edilmiş olduğu, bunların veya bedellerinin Bankaca mahsup edileceğini (maaş hesabının 1/4'ü) kayıtsız şartsız kabul ettiğinize dair düzenleme yer almaktadır. " Verdiğiniz cevap bu zaten ben size 1/4 oranında maaşımdan kesinti yapıldığını yazmışım.

  • VakıfBank Temsilcisi18 Ocak

    Sayın Müşterimiz, ilettiğiniz başvurunuz 1999518 numaralı kayıt ile Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra Bankamıza kayıtlı iletişim bilgileriniz üzerinden en kısa sürede bilgi verilecektir. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.vakifbank.com.tr internet sitemizdeki Bize Ulaşın bölümünden veya 0850 222 0 724 Çağrı Merkezimizden de iletebilirsiniz. Bankamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla. VakıfBank Sorun Çözelim

Ziyaretçi Yorumları