30 Nisan
#11909867

VakıfBank Sigorta Poliçesi Tahsilatı!

29.04.2019 tarihinde 2019001677930759 işlem no. ile VakıfBank hesabımdan sigorta poliçesi tahsilatı adı altında 95,05 TL kesilmiş. Sebebinin kredili mevduat hesaplarında yapılan değişiklikten kaynaklı olduğunu öğrendiğim bu uygulamanın VakıfBank tarafından haberdar edilmediğim ve bu nedenle tek taraflı keyfi bir uygulama ile karşı karşıya kaldığım kanaatindeyim. Süresinin tam olarak hatırlamadığım ancak 10 yılın üzerinde müşterisi olduğum VakıfBank'ta maaş hesabımda bulunmakta, artı olarak VakıfBank'ın 2 adet kredi kartını kullanıyorum ve aylık ödemem 3500-4000 TL civarında olup şimdiye kadar ödemelerimde herhangi bir aksaklık olmamıştır. Yine bir çok kez VakıfBank'tan kredi kullanmış bulunmaktayım ve ödemelerim hiç aksamamıştır.


Durum böyleyken bankanın hesabımdan haber vermeden Sigorta poliçesi tahsilatı adı altında para kesmesi adaletli olmamıştır. Sürekli hesabımda para bırakmaya dikkat ettiğim ancak 29.04.2019 tarihinde otomatik ödeme (elektrik faturası 99,20 TL) kesilmesi sonrası hesabım -79,71 TL'ye düşmüş. Bundan kaynaklı da VakıfBank tarafından artık neyse 95,05 TL para kesilmiş. Haksız ve adaletsizce hak etmediğim bu uygulamadan vazgeçilerek paramın en kısa zamanda iade edilmesini, iade edilmemesi durumunda VakıfBank ile olan müşteri ilişkimi, maaş banka değişikliği, kredi kartlarının iptali ve her türlü kredi işlemlerimi durduracağımı bilmenizi ve kanuni yollara başvuracağımı bilmenizi istiyorum.

Mustafa Mustafa 630 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Mustafa10 Mayıs

    Müşteri hizmetlerini aradım ancak yeterli ilgi göstermeden şikayatimin incelemede olduğunu söyleyip, halen bir geri dönüş ve netice konusunda bilgi verilmedi.

  • VakıfBank Temsilcisi30 Nisan

    Sayın Müşterimiz, ilettiğiniz başvurunuz Bankamızın inceleme ekiplerine iletilmiştir. Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve taleplerinizi İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılıkta yer alan Bize Yazın bölümünden, www.vakifbank.com.tr internet sitemizde yer alan Bize Ulaşın bölümünden, 0850 222 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizden ve Şubelerimizden de iletebilirsiniz. Saygılarımızla. VakıfBank Sorun Çözelim

Ziyaretçi Yorumları