Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
VakıfBank ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Cihan sonuçtan hiç memnun değil

VakıfBank Sigorta Poliçemi Ve Kazandıran Tarife Ücretini İade Etmiyor

3.447
Cihan
Cihan 06 Mart 15:31

02.03.2023 tarihinde VakıfBank Mobil Bankacılıktan 54.000 TL ihtiyaç kredisi (Poliçe No:6113279183) kullanmam esnasında açık rızam ve onayım alınmadan "kredi hayat sigortasını" ve "sigorta poliçesi tahsilatını" zorunlu tutarak hesabımdan 631897256 poliçe numarası ile "kredi hayat sigortası tahsilatı" adı altında 450,09 TL ücret kesilmiştir. Ayrıca krediyi kullanırken hiçbir bilgi verilmeden ''VakıfBank kazandıran tarife'' ücret tahsilatı adı altında (işlem No: 2023002212418581) hesabımdan 630 TL tutarında ücret kesilmiştir.

İnternet üzerinden araştırdığımda kredi tahsis ücreti dışında kesintilerin zorunlu olmadığını öğrendim. Zorunlu olmayan kesintilerin iptal edilerek ücret iadesini talep etmek amacıyla müşteri hizmetlerini aradım, buradan sigortayı iptal edemiyoruz ve kesilen 630 TL ücret kredi kullanmak için kredinin yanında kesildiğini söyledi. Böyle bir durum ile daha önce karşılaşmadım ki ben VakıfBank'ın maaş müşterisiyim. Bu durumda bana bildirdiğiniz faizin daha yüksek oranında faizli kredi kullandırmış oluyorsunuz. Kredinin faizini alıyorsunuz, dosya masrafını alıyorsunuz, kredi çekebilmek için benim hesabımdan bilgilendirilmeden nasıl ücret kesebiliyorsunuz anlamış değilim. Müşteri temsilcisi yardımcı olamadı şubeye yönlendirdi. Deprem bölgesinde olduğumuz ve mağdur olduğumuz için şube çok kalabalık ve çok sıra beklememe rağmen ne sigortamı iptal ettiler, ne de kazandıran tarife ücret tahsilatını iptal ettiler.

Talebim dışında zorunlu tutularak yapılan sigorta poliçelerinin iptal edilerek 450,09 TL tahsilat tutarlarının ve Kazandıran Tarife Ücret Tahsilatı olan 630 TL toplamda 1.080,09 TL hesabıma iade edilerek mağduriyetimin giderilmesini talep ediyorum. Aksi halde Tüketici Hakem Heyeti 'ne ve BDDK ®'ya başvurmak dahil tüm yasal haklarımı kullanacağımı ihtar ediyorum.

VakıfBank Logo
VakıfBank06 Mart 15:31

Benzer Şikayetler

profile
618
1 hafta önce

VakıfBank İhtiyaç Kredisi Kesintileri

VakıfBank'tan taksitli ihtiyaç kredisi çektim. Benden dosya masrafı altında Ferdi Kaza Sigortası, kredi tahsis ücreti, kazandıran tarife ücreti ve kredili hayat sigortası poliçesi kesildi. Fazladan kredi çekmek için alınan bu zorunlu diye tabir edilen ücretlerin iadesini istiyorum.

profile
1.005
23 Mart

VakıfBank İhtiyaç Kredisinde Haksiz Kesintiler

"Vakıfbank'tan 20 Mart 2023 tarihinde çektiğim ihtiyaç kredisi sonucunda dosya masrafı adı altında 4-5 kalemden 1000 TL param kesildi ve bazılarından hiç bilgim yok. Kazandıran tarife adı altında mesela 250 küsur lira kesilmiş, dosya ve sigortalar adı altında bir sürü kesinti yapılmış. Memur beni sa...

VakıfBank İhtiyaç Kredisinde Haksiz Kesintiler
profile
3.875
22 Mart

VakıfBank'tan Tüketici Kredisi Çekilirken Fazla Kesilen Ücretler

VakıfBank Trabzon şubesinden kullandığım 62.000TL ihtiyaç kredisi ve VakıfBank Zonguldak Karadeniz Ereğli şubesinden kullandığım 42.000 TL kredi kullandım tarafıma yeterli bilgilendirme yapılmadan açık rızam ve onayım alınmadan "kredi hayat sigortasını" ve "sigorta poliçesi tahsilatını" zorunlu tuta...

  • profile
1 Destekçi
  4 Yorum
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .